Підтримати нас

Сенцову три тижні не передають посилку з теплими речами

10 грудня 2018 16:15
220
Поширити:

Український режисер і політв’язень Олег Сенцов, якого тримають у російській колонії в Лабитнангі, не отримав посилку, яку йому надіслали ще минулого місяця.

Про це заявила російська правозахисниця Тетяна Щур на своїй сторінці у Facebook, пише Центр інформації про права людини.

Вона оприлюднила фото, на якому її чоловік Микола Щур збирає речі для передачі Сенцову, і розповіла, що колонія їх не приймає.

За її словами, посилку за попереднім погодженням із Сенцовим йому надіслали 12 листопада, 17-го вона надійшла до поштового відділення у Лабитнангі, була відправлена до Салехарду, звідки її повернули 20-го числа. Однак у колонії її не передають, каже правозахисниця.

"Пояснювати, навіщо ув’язненому за Полярним колом потрібні теплі речі, продукти і фільми, підібрані друзями, нормальним людям не треба. Але керівництво колонії, вочевидь, цього не розуміє. Чи, навпаки, розуміє надто добре", – міркує жінка.

Вона пояснює, що максимальна вага посилок, які можна передавати в’язням, прив’язана до граничної ваги, встановленої "Поштою Росії", тобто становить 50 кілограмів, тож про порушення правил передавання не йдеться.

Правозахисниця додає, що вже подала скарги на сайтах президента Росії, Федеральної служби виконання покарань і Генеральної прокуратури. Скарги переслали до управління ФСВП Ямало-Ненецького Автономного округу, до якого належить Лабитнангі, але відповідей на них наразі немає.

"Милосердною виявилася "Пошта Росії". У Челябінську в нас взяли заяву на подовження терміну зберігання, а в Лабитнангі співчутливо повідомили, що терміни зберігання посилок у колонію продовжуються автоматично з двох передбачених тижнів до місяця. "Не хвилюйтесь, отримає вашу посилку", – сказала мені мила жінка. Вочевидь, вона знає, що посилки там не вручаються місяцями", – каже Щур.

Вона додає, що правозахисники готові йти до суду, аби довести право в’язнів отримувати посилки вчасно і згідно із законом.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів