Підтримати нас

Різні історії рівного Херсона

Автор статті
30 березня 2021 14:12
1,571
Поширити:

Історії про любов, міські легенди, комедійні та кримінальні байки 80-х років ХХ століття про Херсон - цими оповідками містян вже не здивуєш. Але ті самі розповіді з ЛГБТ-людьми у центрі одразу відхиляють завісу досі невідомого, але не менш захопливого, Херсона.

Саме розповідями про звичні місця нашого міста із несподіваного ракурсу активісти благодійної організації "Інша" вирішили привернути увагу до проблем ЛГБТ-спільноти. Віднедавна на вулицях нашого міста з’явились позначки та QR-коди, які об'єднані в єдиний квест центром Херсона:

"Ти знав, що перший в історії Російської імперії трансгендерний чоловік, якому вдалось змінити паспорт, був із Херсона? Ні? От і дізнаєшся під час квесту. Це було відкриття для мене!" — посміхається директорка БО "Інша" Марина Усманова. І додає, що подібних непроговорених та недосліджених, але живих у спогадах та міському епосі історій Херсона ще багато. Через них активісти хочуть наочно показати, що ЛГБТ-громадяни України не мають бути стигматизовані або викреслені з навколишнього життя.

За словами Усманової, цей квест створений у рамках всеукраїнської кампанії «Різні/Рівні». До нього приєдналися багато музикантів та артистів, наприклад Alina Pash, Сергій Бабкін, Constantine, LATEXFAUNA, YUKO, Gurt [O], KRUTЬ.

У різних містах відбувались фестивалі, покази мод тощо для привернення уваги до проблем, з якими стикаються ЛГБТ-люди. У Херсоні, своєю чергою, придумали квест, який легко можна пройти із дотриманням усіх карантинних вимог.

"У нас досі занадто багато стереотипів щодо ЛГБТ-людей, — розводить руками Марина Усманова. — Наприклад, гомосексуальні люди до останнього часу не могли бути донорами, одностатева сім'я не може спільно володіти майном, оформити спільну опіку над дітьми, які зростають в родині тощо. Тобто, позбавлені якихось базових громадянських прав, які є у решти населення. Тож для зміни цих законодавчих обмежень ми проводимо подібні інформаційні кампанії, в рамках яких і створений цей проєкт". 

Аби взяти участь у квесті, достатньо побачити у центрі позначку проєкту "Різні/Рівні" — стилізовану різнокольорову долоню на білому тлі.

На жаль, після дощу позначки трохи затерлися.

Своєю чергою біля неї треба знайти QR-код (на стовпі, паркані, лавці) та відсканувати його. Далі прочитати цікавий факт з невідомої історії Херсона, заповнити анкету та рухатись до наступної вказаної позначки. Всього центром міста розміщені п’ять "квестових точок" — локацій, пройшовши які, можна отримати приз:

"Звичайно я не скажу, що саме! — потирає долоні Марина Усманова, — але я впевнена, що всім учасникам подарунки сподобаються. Як і цікаві історії та прогулянки нашим містом. Таким різним та — дуже на це сподіваюсь — рівним".

Фото Олександра Корнякова та Анастасії Бєлої

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ