Опублікували розсекречені документи НКВС про депортацію кримських татар

Офіс президента передав Меджлісу кримськотатарського народу розсекречені документи НКВС СРСР, які стосуються депортації кримських татар у 1944 році.

Документи, які налічують 87 сторінок, знайшли в архівах під час дослідження, яке проводив Київський інститут судових експертиз, повідомляє сайт глави держави.

Меджлісу, зокрема, передали донесення відділів НКВС СРСР, датовані 1944 роком.

“Ми отримали інформацію та підтверджувальні документи, які стосуються примусової депортації кримських татар, тих знущань і геноциду, який був вчинений радянським режимом. Президент доручив правоохоронним органам зібрати та максимально систематизувати інформацію, яка є в архівах і яка досі не була оприлюднена”, – розповів заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов .

За його словами, це перший етап оприлюднення розсекречених документів, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу. Розсекречені документи містять інформацію про кількість людей, щодо яких застосовували тортури.

“Ці документи – донесення відділів НКВС СРСР. Не вперше ми отримуємо розсекречені документи з архівів України, з інших закладів. Для нас це дуже важливо, оскільки Верховна Рада ухвалила постанову, якою визнала насильницьку депортацію кримськотатарського народу геноцидом”, – заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також