Нацрада звинуватила "1+1" у порушенні передвиборчого законодавства

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення побачила порушення у відсутності критичних матеріалів на телеканалі "1+1" щодо кандидата в президенти України Володимира Зеленського. 

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Експерти аналізували ефір телеканалу за три місяці після реєстрації Володимира Зеленського як кандидата в президенти із січня по березень 2019 року. 

"Його присутність у розважальних проектах студії "Квартал 95" загальним хронометражем 203 години 35 хвилин становить 14% від загального обсягу програмного наповнення телеканалу. За  цей період на ТРК "Студія 1+1" не було зафіксовано жодного критичного матеріалу чи інформації про Володимира Зеленського, тональність висвітлення інформації про нього в інформаційних передачах та інших проектах на каналі була тільки позитивною. Зокрема, йому переважно надавалася можливість особисто висловлюватися. Водночас інформація про чинного президента і кандидата на пост глави держави Петра Порошенка подавалася у вигляді коментарів журналістів каналу або запрошених гостей чи експертів переважно в негативній тональності. Також у період виборчої кампанії на телеканалі "1+1" у передачі "ЧистоNews" у саркастичному, негативному світлі подається інформація про всіх кандидатів на пост президента України, за винятком Зеленського", – зазначили в Нацраді. 

Водночас аналітики побачили маніпуляції в передачах "Кварталу 95":

"Проекти "Вечірній квартал", "МультиБарбара", телевізійні серіали "Слуга народу", "Слуга народу – 2", "Слуга народу – 3" тощо містять матеріали (висловлювання, дії), які з використанням гострої політичної сатири і художніх засобів мають ознаки маніпулятивного характеру".

Згадали експерти й трансляцію документального фільму "Рейган", де президента США Рональда Рейгана українською мовою озвучив кандидат на посаду президента України Володимир Зеленський, і трансляцію серіалу "Слуга народу 3", де дублюються тези передвиборної програми кандидата.

"Зокрема, фрагмент із серіалу, озвучений В. Голобородьком ("…И поэтому первое, что мы предлагаем, ‒ это законопроект про зняття недоторканності із президента, депутатів і суддів…"), та окремі тези ("Мої законопроекти в цьому напрямку: "Про зняття недоторканності з президента України, народних депутатів і суддів"; "Про імпічмент президента України"; "Про відкликання народного депутата України") передвиборної програми цього кандидата ідентичні", – зазначають у Нацраді. 

Таким чином, телеканал порушив, за словами експертів, три статті Закону України "Про вибори Президента України", зокрема про рівне виборче право, основні засади інформаційного забезпечення виборів та строки проведення агітації. 

"Національна рада неодноразово обговорювала ситуацію, чи можна вважати аудіовізуальні матеріали, які опосередковано спонукають виборців голосувати за певного кандидата, на своїй робочій групі з нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства, зокрема і на останньому, яке відбулося 12 квітня 2019 року. На жаль, нинішні законодавчі норми не дають чітких відповідей на ці питання і не наділяють жодну державну інституцію правом визначати, чи є такі матеріали, які транслювалися на каналі "1+1", передвиборною агітацією. Це системне питання, яке має бути врегульоване у виборчому законодавстві, бажано до парламентських виборів", – зазначили в прес-службі. 

Тепер Нацрада звернеться до каналу за поясненням, як він трактує цю ситуацію, а також повідомить Центральну виборчу комісію про ознаки порушення. 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також