Колишні бранці окупантів поділились враженнями після обсервації

Вперше за 2 тижні після звільнення з полону двадцятеро колишніх в'язнів терористів вдихнули повітря свободи.

Кожен зі звільнених за ґратами терористичних угруповань провів від року до 6-ти. Наймолодшого з них – Сергія Русінова затримали в окупованому Луганську за проукраїнські висловлювання у соціальних мережах. Згадувати про полон хлопець не хоче, повідомляє 5 канал.

Сергій каже: і досі ще не усвідомив, що вийшов на волю. Одразу після обміну, 16-го квітня він і ще 19-ро колишніх бранців через пандемію короновірусу були ізольовані у Святогірську.

"Оглядали їх практично постійно. Тричі вимірювали температуру тіла на день, так як це потрібно бути. Але кожен з тих людей, які прибули з тієї території, у когось проблеми з тиском, у когось проблем із кишково-травним трактом. Тому там у складі групи обсервації був лікар, який всім цим займався" – каже  головний лікар шпиталю для ветеранів війни Микола Присяжний.

За 2 тижні обсервації усі проведені аналізи підтвердили – колишні бранці коронавірусом не інфіковані. Тож надалі двоє з них – цивільні – одразу поїдуть додому, дванадцятьох доправлять на Донеччину.

"Також будуть утримуватися, пройдуть всю необхідну діагностику. Надано їм пересувні соціальні офіси, документи, картки, тобто соц.пакет також надамо. І певна кількість осіб, до яких є питання правоохоронних органів, ними будуть займатися у національній поліції", – повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

Двох звільнених із полону армійців, 49-річного Віктора Шайдова та 22-річного Миколу Гриненка, переведуть до військового шпиталю для подальшого обстеження та лікарської комісії. Їхнє спілкування із пресою старше військове керівництво не погодило.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також