Підтримати нас

Громадські роботи та штрафи: як в Україні каратимуть за булінг

22 грудня 2018 06:00
248
Поширити:

Відтепер в Україні за цькування у школах кривдникам чи їх батькам доведеться платити штрафи у розмірі від 800 до 3400 гривень, або працювати на громадських роботах, а доказами на судах у справах про булінг будуть вважатись переписки у соціальних мережах. 

Про те, які покарання чекають кривдників, розповів Керівник Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Мін’юсту Владислав Власюк, пише "УП.Життя".

За доповнення статті 173 КУпАП поняттям "булінг" 18 грудня проголосували 226 народних депутатів. Цькування неповнолітнього відтепер каратиметься штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, каратиметься штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника, які сплачиватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність вчителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

За словами Власюка, після повідомлення про вчинення булінгу правоохоронцям, підрозділи поліції у справах неповнолітніх складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення. Далі справа передається на розгляд до відповідного суду або судді за місцем вчинення правопорушення.

Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення та призначають вид і розмір покарання. Строк розгляду такої справи  – 15 днів з для отримання судом протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи.

Відтепер доказами у справах про факти цькування можуть бути пояснення кривдника, потерпілого та свідків, висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода), речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого, письмові документи, матеріали листування, в тому числі – переписки в соціальних мережах, відео-матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

При цьому Власюк нагадав, що притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення булінгу без рішення суду неможливе.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів