Голодування і відмова від ліків. Тяжкохворий активіст Едем Бекіров протестує проти етапування (заява)

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров, який перебуває в медсанчастині СІЗО №1 Сімферополя, 31 липня, написав заяву про намір оголосити голодування і відмовитися від прийому ліків на випадок його етапування в Красноперекопськ.

Про це йдеться в заяві Бекірова, копію якої має в своєму розпорядженні редакція Крим.Реалії.

«Центральний районний суд Сімферополя виніс постанову про направлення моєї кримінальної справи в Красноперекопський районний суд. Транспортування в Красноперекопськ і утримування в ІТТ та щоденні доставляння до суду рівносильні для мене болісній смерті. Я усвідомлюю, що з моїми захворюваннями я не витримаю цих переїздів і утримувань у ІТТ. Тому безболіснішою буде голодна смерть у СІЗО №1 Сімферополя. У зв'язку з чим я офіційно заявляю, що, в разі спроби транспортування в Красноперекопськ, я оголошую голодування», – йдеться в заяві Бекірова.

 

За словами адвоката Олексія Ладіна, після 2 серпня Верховний суд Криму розгляне апеляційну скаргу захисту на рішення районного суду Сімферополя направити кримінальну справу Бекірова в Красноперекопський районний суд.

«Важливо розуміти, це рішення (оголосити голодування) – це не його (Бекірова – КР) примха. Він прекрасно розуміє, що не переживе постійних етапів із СІЗО або ІТТ до суду. Це теж буде смерть, але болісніша. Тому він обирає такий спосіб протесту. Якщо його спробують транспортувати в Красноперекопськ, він підготує два офіційні звернення про початок голодування: одне на ім'я прокурора, друге – на ім'я начальника СІЗО. Цю ж інформацію, поки в усній формі, він вчора (30 липня – КР) повідомив обмудсмена Людмилі Лубіній, яка його відвідала в СІЗО», – додав адвокат.

Ладін також пояснив, що стан здоров'я його підзахисного залишається «стабільно поганим».

«Стан здоров'я – стабільно поганий. Залишаються проблеми з тиском, і аритмією серця, але він принаймні зараз може пересуватися, завдяки знеболюючому, яке передали родичі», – розповів адвокат.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також