Facebook планує продати дані користувачів – у Британії оприлюднили докази

Парламент Великої Британії оприлюднив 250 сторінок внутрішнього листування менеджменту компанії Facebook. У такий спосіб британські урядовці хочуть довести, що Facebook планувала продавати особисті дані своїх користувачів третім сторонам.

Про це повідомляє Mediasapiens із посиланням на видання Financial Times та The Guardian.

Згідно з листуванням, у 2012 році в компанії розглядали можливість надати платний доступ великими рекламодавцям до даних користувачів. Серед учасників  обговорення – засновник компанії Марк Цукерберг.

Внутрішнє листування отримав комітет з питань культури, медіа та спорту в Палаті громад Великобританії минулого місяця в межах судового процесу за участю американського розробника програмного забезпечення Six4Three та соцмережі Facebook.

З листування стає зрозуміло, що 2015 року компанія почала завантажувати дані про дзвінки та кореспонденцію користувачів. Менеджмент обговорював, як це робити, щоб самі користувачі про це не знали та процес не вимагав їхньої прямої згоди. З 2013 року Facebook використовувала придбаний нею сервіс Onavo, аби збирати дані з пристроїв iPhone. Тоді вони показали, що на мобільних пристроях WhatsApp більш популярний, ніж Facebook Messenger. За рік компанія купила WhatsApp.

Після 2015 року Facebook почала обмежувати доступ компаній до даних користувачів, але залишила таку можливість для вузького кола обраних компаній, серед яких були Netflix, Lyft та Airbnb. У листах також пропонувалося, щоб компанії купували у Facebook певний обсяг реклами в обмін на доступ до даних.

Представник Facebook Константінос Папамілітіадіс заявив, що документи, які зібрав для судового розгляду розробник Six4Three, відображають неповну картину й вони є вирваними з контексту, а тому викривлюють всю історію.

"Щоб роз’яснити ситуацію, Facebook ніколи не продавав нікому дані. Наші API завжди були безкоштовними, і ми ніколи не вимагали від розробників платити за їх використання, безпосередньо або шляхом купівлі реклами", – зазначив він.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також