Підтримати нас

Денісова звернулась до міжнародної спільноти з приводу порушення прав політв'язнів в Криму

Автор статті
18 січня 2020 11:30
624
Поширити:

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявляє про порушення прав українських політв'язнів у Росії та просить міжнародні органи з прав людини відреагувати на зазначені факти.

"Рустем Шейхалієв, Владлен Абдулкадиров - поміщені в психіатричну лікарню, Олега Приходька ізольовано від зовнішнього світу, Тофік Абдулгазієв та Джеміль Гафаров - залишені помирати в СІЗО. Усі ці кричущі факти я з'ясувала за останню добу", - написала Денісова на сторінці у Facebook.

Омбудсмен закликала Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, голову ОБСЄ Еді Рама, комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович і представників усіх дипломатичних місій використати всі механізми та відреагувати на факти порушення прав громадян України.

"Рустема Шейхалієва та Владлена Абдулкадирова поміщено у психіатричну лікарню з цілодобовим відеоспостереженням для проведення психіатричної експертизи, попри наявні проблеми зі здоров'ям. Це пряме порушення права на приватність", - наголосила вона.

Крім того, омбудсмен додала, що політв'язня Приходька повністю ізольовано від зовнішнього світу, йому відмовлено в побаченнях з дружиною, а всі судові засідання відбуваються в закритому режимі - туди допускають лише адвоката.

"Також до нього досі не допущено священика. Він звертався з клопотанням про побачення з архієпископом Кримської єпархії ПЦУ Климентом до слідчого, який безпосередньо має право надати дозвіл на відвідини українським священнослужителем, а не російським. Але йому відмовили", - йдеться в повідомленні.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ