Затримали агента Кремля, який готував теракт у Херсоні

Затримано громадянина України, який підозрюється у вчиненні закінченого замаху на терористичний акт, підготовці до терористичного акту та незаконному поводженні зі зброєю у Херсоні.

Про це повідомляє відділ зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«За матеріалами Департаменту контррозвідки Служби безпеки України Головним слідчим управлінням СБ України, за процесуального керівництва Головної військової прокуратури, 14.11.2018 затримано громадянина України, який підозрюється у вчиненні закінченого замаху на терористичний акт, готуванні до терористичного акту та незаконному поводженні зі зброєю», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вказаний громадянин у травні 2018 року, діючи на виконання завдання спецслужб РФ, яке він отримав на території вказаної держави-агресора, з метою порушення громадської безпеки та залякування населення України, зокрема громадських активістів, які скеровують свою діяльність на відновлення територіальної цілісності України та припинення агресії Російської Федерації, дестабілізації суспільно-політичної ситуації, із використанням вогнепальної зброї здійснив замах на вчинення терористичного акту у м. Херсоні, в результаті якого одному з керівників Херсонського обласного осередку політичної партії «Національний корпус» повинні були бути спричинені тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Підозрюваному не вдалося реалізувати свої наміри у зв'язку з проведеним відповідно до вимог КПК України контролю за вчиненням злочину, під час якого бойові набої було замінено на холості. Проведеними заходами вдалося запобігти вчиненню особливо тяжкого злочину та отримати беззаперечні докази щодо дійсності намірів вказаної особи вчинити терористичний акт.

Крім того, цей же громадянин, продовжуючи виконання завдання спецслужб РФ щодо здійснення терористичних актів стосовно громадських активістів Херсонщини, вчинив готування до іншого терористичного акту, в результаті якого одному з керівників Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Добровільна народна дружина самооборони Херсонської області» повинні були бути спричинені тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

14.11.2018 вказаному громадянину повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 та ч. 1 ст. 263 КК України.

15.11.2018 слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва щодо підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

За вчинені підозрюваним злочини передбачене максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини