Верховний суд Росії затвердив вирок Сущенку: він готовий написати прохання про помилування

Верховний суд Росії визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для журналіста Романа Сущенка, повідомляє "Укрінформ".

Відповідне рішення оголосив у вівторок суддя Верховного суду Росії. Таким чином, апеляцію захисників відхилено в повному обсязі.

Сущенко наголосив, що не згоден з рішенням суду і продовжить боротьбу за своє звільнення, у тому числі подаватиме скаргу в Європейський суд з прав людини.

"Ми не згодні. Ми далі будемо оскаржувати рішення. Ми наполягали на виправдувальному вироку. Роман як не визнавав вини, так і не визнає. У своєму останньому слові він сказав про те, що вважає вирок суду першої інстанції незаконним, необґрунтованим і наполягав на виправдувальному вироку. Інша справа, що з урахуванням усіх обставин, які були нами приведені, ми вважали, що можна було б зменшити термін покарання", – сказав адвокат Сущенка Марк Фейгін.

Фейгін зазначив, що вони розраховують на політичну участь керівництва України у тому, щоб добитися від Кремля обміну Романа. Він вважає, що Сущенка можуть обміняти на перекладача Станіслава Єжова, якого підозрюють у роботі на спецслужби Росії.

Фейгін наголосив, що зараз важливо аби Сущенка не відправили відбувати покарання у віддалені регіони Росії.

"Роман готовий написати цей нещасний папірець з проханням про помилування. Неважливо, що ти напишеш, головне опинитися у Києві. Він вини як не визнавав, так і не визнає, але прохання про помилування абсолютно не означає, що ви визнаєте свою провину", – наголосив він.

4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста винним у шпигунстві та засудив до 12 років колонії суворого режиму. Сущенко провину не визнав.

Нагадаємо, що кореспондента інформагенції Укрінформ у Франції Романа Сущенка у вересні 2016 року затримали в Москві під час приватної поїздки. ФСБ назвала його кадровим службовцем головного управління розвідки Міноборони України, який нібито збирав секретні відомості про діяльність російських Збройних сил і Росгвардії. Весь цей час Сущенко знаходиться на території Росії під арештом.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини