В Україні запустили сайт, де зібрали найпоширеніші фейки про коронавірус

Українські журналісти та фактчекери створили сайт “По той бік пандемії”, де зібрали найпоширеніші фейки та маніпуляції навколо теми коронавірусу. Зараз це найбільша база перевірених матеріалів про Covid 19 в Європі, які масово поширювали у месенджерах та соціальних мережах.

На сайті зібрано понад 100 публікацій про коронавірус, які розподілені на фейки, маніпуляції та правду про пандемію.

“По той бік пандемії” - це волонтерська ініціатива журналістів, аналітиків та фактчекерів редакцій  «По той бік новин» (ІРРП), «Без Брехні», “Наші гроші. Львів”, “Кавун.City”, “Букви”, а також незалежних фахівців із України та Німеччини.  Вони оперативно перевіряють сумнівні повідомлення та спростовують фейки, які поширюють українці.

“З початку карантину ми отримуємо десятки повідомлень на день з проханням перевірити, чи це не фейк.  - каже авторка ініціативи та редакторка фактчекінгового проєкту “По той бік новин” Альона Романюк. - Велика частина фейків пов’язана з російською пропагандою, частина - із ліками, частина - із теоріями змови та нагнітанням паніки. Я зрозуміла, що нашою командою ми не можемо спростувати та перевірити все, тому попросила колег про допомогу. Так виникла платформа “По той бік пандемії”.  Коли перевірених побрехеньок стало більше, ніж пів сотні, ми вирішили створити сайт, де будуть зібрані усі перевірені публікації та спростовані фейки”, - пояснює вона.

Журналісти закликають читачів надсилати сумнівну інформацію про коронавірус на  перевірку, скориставшись формою на сайті або писати одразу на сторінку “По той бік новин”.

Інформація на сайті відзначається простотою подачі, розмовною мовою та легкістю сприйняття. В усіх матеріалах кожна теза підкріплена лінком на першоджерело або поясненням визнаних  (а не псевдо) експертів. Також автори ініціативи пропонують список достовірних джерел про коронавірус  - ВООЗ, МОЗ, урядовий сайт Covid 19 та інші.

Сайт-платформу безкоштовно розробили колеги із видання “Букви”.

Контактна особа: Альона Романюк  [email protected] 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини