Цієї осені збільшилася кількість нападів на журналісток – НСЖУ

У жовтні (як і у вересні) в більшості випадків жертвами насильства серед працівників ЗМІ були журналістки. Три випадки фізичної агресії щодо журналістів було в Києві, також по одному – на Львівщині та в Хмельницькому.

Про це йдеться в моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України" від Національної спілки журналістів України.

Зокрема, громадянин з ножем погрожував регіональній кореспондентці телеканалу "Інтер" у Хмельницькому Ларисі Світловській; журналістку Анастасію Пшеніченко облили білою речовиною під час нападу на знімальну групу телеканалу NewsOne у Києві; сільський голова села Гребенів Ярослав Кожан перешкоджав роботі Юлії Янішевської, журналістки програми "ВІП Розслідування", що виходить на телеканалі "ПравдаТУТ Львів".

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що в Україні постійно фіксуються все нові й нові випадки застосування сили проти журналістів.

"Останнім часом, зокрема і у вересні, і в жовтні, жертвами насилля здебільшого ставали жінки-журналістки. Минулого місяця у семи із дев’яти випадків атакували саме жінок, у жовтні тенденції не змінилися – в чотирьох із п’яти випадків знову постраждали жінки", – каже Томіленко.

За даними ІМІ, в Україні з початку року зафіксовано 80 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 28 випадків побиття журналістів, 27 випадків погроз, 15 випадків обмеження доступу до інформації та 14 випадків кібератак.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини