Подробиці загибелі червонокнижних сірих журавлів на Херсонщині

Ми вже писали, впродовж тижня у заповіднику «Асканія-Нова» виявили масову загибель сірих журавлів, які занесені до Червоної книги України.

Як повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, на час проведення епізоотичного розслідування було виявлено 46 трупів сірого журавля, загибелі інших видів птиці не спостерігалось.

Кілька мертвих птахів направили до Одеської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини для дослідження на хворобу Ньюкасла та високопатогенний грип птиці.

Підозри не підтвердились. Тоді ж кілька птахів направили для дослідження до Херсонської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

При розтині трупів встановлений такий патологоанатомічний діагноз:

  1. Застійна гіперемія та набряк легень.
  2. Білкова зерниста дистрофія печінки, серця.
  3. Катарально-геморагічний гастрит.
  4. В грудній порожнині багато крові, що не згорнулася.
  5. Крапчасті крововиливи на міокарді.

Патологічний матеріал був направлений для бактеріологічних досліджень на сальмонельоз, пастерельоз та хіміко-токсикологічних — на токсичність та наявність отруйних речовин. Дослідження на бактеріальні інфекції продовжуються.

У м’язах та внутрішніх органах загиблих птахів вміст миш’яку, нітратів, нітритів у межах допустимої норми.

Разом з трупами до Херсонської лабораторії були доставлені 2 проби зерна, відібрані на полях біля с. Ясна Поляна та смт Асканія-Нова, при дослідженні зерна виявилось сильно токсичним. Але лабораторні дослідження не змогли ідентифікувати речовину, якою було протравлено зерно.

Усі матеріали передані до правоохоронних органів та прокуратури. Розслідування триває. Фахівці Держпродспоживслужби в Херсонській області й надалі братимуть активну участь у встановленні всіх обставин отруєння та недопущенні подібних випадків.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини