Омбудсмен: під час карантину притулки для жертв домашнього насильства переповнені

Омбудсмен: під час карантину притулки для жертв домашнього насильства переповнені

В умовах карантину в 2020 році в Україні (як, втім, і в усьому світі) значно збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Психологи трактують цей феномен стресами, викликаними інформацією про поширення  інфекції, тривалим перебуванням на самоізоляції, частковою або повною втратою роботи і багатьма іншими супутніми чинниками.

Як заявляють в Офісі омбудсмена з прав людини в Україні, тільки за перше півріччя 2020-го на гарячу лінію "102" зі скаргами на домашнє насильство звернулося понад сто тисяч осіб, що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У зв'язку з цим, за словами омбудсмена Людмили Денисової, у країні різко зросла потреба в роботі притулків для постраждалих. Чиновниця заявляє, що на сьогодні Україна відчуває серйозний дефіцит у таких об'єктах: у 17 областях діє 32 притулки, але цього зовсім недостатньо, враховуючи "карантинні" обставини. Адже обов'язковою умовою для поселення в тимчасовий притулок зараз є тестування на коронавірус, а далеко не кожен в змозі оплатити цю процедуру.

При цьому одразу в семи областях України притулків для постраждалих від домашнього насильства немає, тому людям доводиться переміщатися в сусідні регіони, щоб отримати захист. Але сьогодні всі приміщення переповнені.

Відзначимо, що 17 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про збільшення штрафів за вчинення домашнього насильства. Він передбачає штраф для насильника від 17 до 68 тисяч гривень. Також Міністерство юстиції пропонує виплачувати жертвам насильства компенсацію. Вона становитиме 40% прожиткового мінімуму.

21 вересня Президент України Володимир Зеленський підписав указ щодо протидії насильства над жінками.

Додамо, що Міністерство цифрової трансформації та МВС запустили серіал  “Б'є - не означає, що любить”. У ньому розповідатимуть, яким буває домашнє насильство та до кого звертатися за допомогою.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...