Конституційний Суд визнав незаконним право Мінфіну отримувати персональні дані українців

Конституційний Суд України визнав неконституційними положення Бюджетного кодексу, які надають Міністерству фінансів право отримувати інформацію, що містить персональні дані громадян.

Як повідомляє прес-служба суду, таке рішення суд ухвалив на засіданні 11 жовтня.

Суд розглядав це питання за поданням Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.

У поданні оскаржувались положення абзацу першого пункту 40 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, які дозволяють Мінфіну під час здійснення повноважень з контролю за моніторингом пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат отримувати інформацію, що містить персональні дані. Також, згідно з цими положеннями, Мінфін має право на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, які тримають державні органи або органи місцевого самоврядування. Для отримання та обробки таких персональних даних міністерство не потребує згоди фізичних осіб.

"Втручання у конституційне право особи на приватне і сімейне життя вважатиметься законним у разі наявності підстав в національному законі, а також за умови, що такий закон відповідатиме конституційному принципу верховенства права. Повноваження Міністерства на безоплатне отримання інформації, що містить персональні дані, є дискреційними", – йдеться в рішенні.

На думку суду, положеннями кодексу не передбачено критеріїв визначення змісту та обсягу інформації з персональними даними, що унеможливлює настання відповідальності держави за можливі зловживання.

Вказані положення кодексу втрачають чинність із дня ухвалення Конституційним Судом рішення, яке є обов’язковим, остаточним та не може бути оскаржене. 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини