Декілька порад, як бути ефективною/им, не відволікатись та отримати задоволення від роботи з дому

Отже, 5 років з перервами різної тривалості я work from home. А тут така історія, що зараз багато хто буде так робити. Бачу по друзях, що їм ця ситуація не є комфортною, вона збиває з пантелику та додає стресу.

Декілька порад опублікувала у Фейсбуці Наталя Чермошенцева.

Працювати з дому - це не зовсім просто: треба себе постійно дисциплінувати, побудувати новий графік життя та роботи, нові звички та загалом мати силу не відволікатись.

Встановіть режим. Повірте, це працює! Я просинаюсь, роблю вранішні процедури, зарядку (розминка + 3 кола Сур*ї), сніданок, якась передача (частіше розважальна) та вперед. О 9.00 - 10.00 я вже за компом.

Для тих, хто має мало досвіду працювати з дому, моя порада - знайдіть собі робоче місце. Таке фізичне розміщення себе в просторі дуже допоможе. За столом на кухні, за будь-яким іншим столом. Мати таке місце важливо. Так, іноді я працюю на дивані з компом на колінах. Можу так перевіряти пошту, виконати якісь не дуже важливі завдання, але всю аналітику тільки за столом!

Під час роботи я не заходжу до соц мереж, бо вони поглинають та ефективність падає. В офісі ваш фокус тримається робочою обстановкою, а тут такого нема. Отже, моя порада - просто не заходьте. Не включайте їх. Вимкніть їх.

Маленькі перерви. Це небезпечно. Дома вони реально можуть розтягнутись. Тому у мене майже нема перерв, але й працювати більше 4х годин в постійній розумовій напрузі просто нереально. Тому все важливе я роблю зранку, потім обід і далі справи полегше. Перерва тільки встати води налити.

Обов'язково відпочити/переключитись в середині дня. Інакше є ризик почати ненавидіти роботу з дому. Багато хто пише, що треба виходити на вулицю. Так, ідея класна, але для мене не працює. Потім мені складно зібратися та повернутись до робочого ритму. Тому - обід, цікаве інтерв'ю, TED або короткий ролік і до роботи

І знову про режим. Я намагаюсь не працювати після 18.00-18.30. Якщо я працюю з дому, це не означає, що я в робочому режимі 24 на 7. Інакше ви просто можете швидко вигоріти.

От і все, кінець робочого дня. Тренування і вечеря.

Зрозуміло, що так відбувається не щодня. Іноді я можу вийти на обід з подругами, часто маю зустрічі (тепер вони всі також перейшли у скайп), можу вийти до магазину за продуктами або по інших важливий справах. Тож робота з дому ?Але якщо ви не маєте режиму, який комфортний саме для вас, то працювати ефективно не вийде. Повірте, в офісі ви більше відволікаєтесь на дрібниці які з*їдають результативність.
Час витрачається на розмови, чай, каву, цигарки і т.п. Тому фактично ваш час концентрованої роботи дома дорівнює всьому робочому часу в офісі.

З дому я працюю набагато ефективніше ніж в офісі. Там всі хочуть зі мною поговорити і я нічого не встигаю :-)

P. S. У кожної та кожного, хто працює з дому є свої традиції. Наприклад, хтось одягається в робочий одяг, хтось ставить собі будильник, хтось виходить на вулицю перед тим, як сісти до компа, щоб було враження, що ти прийшла /шов до офісу.
Ви також можете знайти свою традицію /фішку, яка допоможе переключити тумблер "робота".

Повірте, робота з дому - це круто. Не треба сумувати. Складно, іноді важко розпочати, але круто!

Нумо, фрілансер(к)и зі стажем, стажем, діліться лайфхаками: як себе організовуєте?

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...