Аеропорт "Херсон" у Чорнобаївці: символ руйнації путінського «бліцкригу»

Скільки саме загинуло російських військових на аеродромі у Чорнобаївці, скільки тут згоріло їх техніки – ще треба буде порахувати, бо окупанти мовчали та продовжують німувати про свої втрати. А в Україні Чорнобаївка стала своєрідним мемом, легендою і символом знищення військ країни-загарбника.

Міжнародний аеропорт "Херсон" розташовано поряд із селом Чорнобаївка, приблизно за 10 км від міста обласного значення. Напередодні захоплення на аеродромі якраз проводили реконструкцію злітно-посадкової смуги, ремонтували приміщення та оновлювали обладнання. Окупанти захопили територію за лічені дні й планували так само швидко захопити Миколаїв, Одесу, й на день Перемоги вже пройтися маршем по Хрещатику. Навіть парадну форму для цього везли.

Цей аеродром вони хотіли використовувати як плацдарм для подальшого швидкого захоплення півдня країни. Але ніяк у них цього не виходило, бо раз за разом потрапляли у «Чорнобаївку» - горіли яскраво щонайменше 29 разів.

Вісім місяців наші військові накривали окупантів авіацією та артилерією, коригуючи удари "байрактарами". Тут закінчилася «брава хода» командувача армії РФ Андрія Мордвічова та командувача 49-ї загальновійськової армії РФ генерал-лейтенанта Яківа Резанцева та сотні орків з різних військових частин, зокрема, із Новоросійська та ГРУшників зі Ставрополя.

І, як бачимо, не захистили їх ні іконки, ні псалми.

Всі фото Олександра Корнякова