Ноутбук з процесором Intel Core чи AMD Ryzen: який краще купити

Якщо людина обирає ноутбук для встановлення операційної системи Windows, скоріш за все постане питання вибору між двома процесорами: Intel або AMD. Є ще такий відомий виробник як Apple. 

Ультракомпактний ноутбук MacBook Air – це топ на сьогодні. Але не всім легко переходити з Windows на macOS. Отже, на які фактори треба звернути увагу, якщо обираєте між Intel та AMD?

Коротко про виробників

Компанія AMD, або Advanced Micro Devices, виробляє напівпровідники, мікрочипи, процесори, материнські плати та інші комп’ютерні компоненти вже понад 40 років. Після Intel вони є другою за величиною корпорацією в цій галузі.

Корпорація Intel була заснована роком раніше, у 1968 році. Обидві компанії розташовані в Каліфорнії, є лідерами в галузі досліджень і розробок. Виробництво комп’ютерних компонентів відбувається у США. Але основні виробничі потужності перенесено до країн Азії.

Ігрова потужність

Щоб дати адекватну відповідь на це питання, необхідно порівняти два процесори приблизно одного рівня. Очевидним лідером на цей момент вважається Intel та їхній чип із лінійки Intel Adler. Поза сумнівами найкращим ігровим процесором визнано Intel Core i9 12900K, але його вартість занадто висока. Втім він впевнено лишає конкурента AMD Ryzen 5000 з архітектурою Zen 3 – Ryzen 5 5600G позаду.

 Якщо ж підшукувати доступніший за ціною варіант, Intel Core i7-12700K коштує дешевше. Продуктивність при цьому знаходиться на високому рівні. Проте фахівці радять купувати гральні ноутбуки на базі AMD, якщо встановлено інтегровану графічну карту. У плані інтегрованої графіки AMD Ryzen з відеокартами AMD Radeon трохи випереджають Intel Core.

Продуктивність в режимі багатозадачності

Вихід лінійки Intel Adler Lake змінив хід подій. На думку провідних фахівців саме Intel пропонує кращі якості за такими параметрами:

●       ефективне споживання заряду батареї;

●       менше тепловиділення під час роботи;

●       здатність одночасно працювати з декількома програмами у режимі багатозадачності.

Варто зазначити, що йдеться про найпотужніші процесори, що встановлюються як на ПК, так і ноутбуки. Якщо ж обираєте бюджетні ноутбуки, AMD вже давно впоралися з розв’язанням проблеми перегрівання. Тобто різницю відчути практично неможливо під час виконання рутинних завдань.

Intel vs AMD: порівняння за співвідношенням ціна-якість

Найважливіше пам’ятати, що AMD завжди була компанією, що орієнтується на бюджетний сегмент. Процесори AMD дешевші, ніж процесори Intel з такою ж кількістю функцій.

Якщо завдання під час вибору ноутбука полягає, знайти щось подібне до Intel i5, процесори AMD допоможуть заощадити багато грошей. Якщо ж твердо вирішили купувати ноутбук на базі Intel Core, доведеться сплатити більше при однаковій потужності. Правда, строк служби в такому випадку буде більшим, адже в Intel роблять акцент на надійності і застосуванні якісніших компонентів.

Резюме

Ноутбук на базі Intel Core варто купувати в наступних випадках:

●       бюджетність не є пріоритетом;

●       шукаєте надпотужні пристрої для ігор та роботи з вимогливими додатками;

●       не звикли часто міняти ноутбуки, й хочете аби ноутбук прослужив принаймні 5 – 10 років;

●       у вас дискретна карта пам’яті й з часом плануєте оптимізувати пристрій.

Ноутбук на базі процесорів AMD купують:

●       шукаєте надійний та дешевший пристрій;

●       обмежений бюджет, не бажаєте переплачувати за бренд;

●       ноутбук потрібний для простих завдань.

В інтернет-магазині “Цитрус” зацікавлені покупці знайдуть великий асортимент ноутбуків в широкому ціновому діапазоні під будь-які цілі.

 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також