Підтримати нас

“Зробити з українських дітей солдат імперії”: підлітків з окупованої Херсонщини повезли до Волгограда

29 травня 2024 14:52
394
Поширити:
Скриншот із окупаційного відео

Окупаційна влада відправила у військово-патріотичний табір до Волгограда (РФ) 36 українських дітей з окупованої території Херсонщини.

Про це йдеться на пропагандистському каналі.

Незаконний заступник голови окупаційної ВЦА Херсонської області Сергій Черевко розповів, що дітей “навчатимуть” військовим навичкам. Також Черевко повідомив, що за дорученням призначеного Кремлем голови Херсонщини Володимира Сальда, упродовж трьох місяців, інтенсивно вводитимуть “нові форми виховання” дітей. Окрім цього, на відео показують підозрювану в колабораціонізмі Оксану Довбню.

У коментарі “Вгору” політолог, краєзнавець Дементій Білий зазначив, що це системна політика ментального переформатування свідомості українських дітей.

“З них хочуть зробити манкуртів. Раніше окупанти брали дітей народів, які захоплювали й робили так, аби вони не пам'ятали свого минулого, дитинства, традицій, звичаїв. Те саме зараз роблять російські окупанти”, – сказав політолог.

За його словами, це один із полів геноциду українського народу. Російські окупанти намагаються вкласти у свідомість українських дітей ворожу, імперську, російську ідеологію та зробити з них солдат імперії.

“Це воєнний злочин, що вони роблять із дітьми на окупованих територіях України. Це робиться на всіх рівнях: у школі, російською пропагандою на телебачені, “військово-патріотичними” іграми”, – зазначив Дементій Білий.

  • Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов розповів, що російські окупанти виділяють великі ресурси на роботу з підлітками. Один із напрямків – це “військово-патріотичне виховання”.
  • Політолог та краєзнавець Дементій Білий зазначив, що російські окупанти забороняють вивчати дітям українську мову та книжки. Крім того, створили в Скадовську в захопленій школі музей “СВО” та змушують писати дітей листи військовим РФ.
  • Раніше ДБР провело обшук у будинку Сергія Черевка. Тоді в нього вилучили документи щодо організації пропагандистських заходів, сценарії урочистостей до дня перемоги та дня Росії, символіку РФ, георгіївські стрічки, радянські символи. Його підозрюють у колабораціонізмі.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів