Жителю Херсонщини заочно повідомили про підозру у пособництві державі-агресору. Чоловік повідомляв російським окупантам про патріотично налаштованих жителів Новомиколаївки та членів їхніх родин.
Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.
За даними слідства, з квітня 2022 року чоловік допомагав представникам незаконної влади та окупаційним військам встановлювати контроль на захопленій території Генічеського району Херсонської області.
Додати Вгору як бажане джерело в GoogleВін вказував на майно жителів Новомиколаївки, зокрема сільськогосподарську техніку та автівки, аби російські окупанти їх незаконно вилучали. Окрім цього, чоловік розселяв військових РФ у домівки місцевих жителів та перевозив будівельні матеріали для облаштування блокпостів армії РФ, інформують правоохоронці.
Він примушував фермерів переоформлювати їх господарство та працювати за законодавством РФ.
Також чоловік брав участь у примусовій паспортизації населення, особисто доставляючи людей для отримання російських паспортів.
Йому інкримінують частину 1 статтю 111-2 КК України. Вона передбачає ув’язнення від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.