Підтримати нас

З'явився список майна в окупованому Верхньому Рогачику на Херсонщині, на яке потрібно підтвердити власність. Коментар правозахисника

21 червня 2024 17:47
556
Поширити:
ключі, двері
Фото: Pexels

Незаконна влада оприлюднила список житлових приміщень в захопленому селищі Верхній Рогачик Херсонської області й вимагає від власників упродовж 30 днів з'явитися до окупаційного Міністерства майнових та земельних відносин із паспортом РФ та документами на майно.

Про це повідомили на сайті окупаційного Уряду Херсонщини.

Без підтвердження власності незаконна влада нібито візьме на облік як таку, що не має господаря.

У коментарі “Вгору” керівник департаменту документування воєнних злочинів у Українській Гельсінській спілці з прав людини Сергій Мовчан зазначив, що ось така “націоналізація” спостерігається ще з 2014 років у захопленому Криму. Потім в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Після повномасштабного вторгнення російські окупанти почали ще ширше застосовувати цю практику.

За його словами, коли люди навіть приходять, їм відразу ставлять запитання, чи є у них російське громадянство. Що додатково унеможливлює таке підтвердження. 

Сергій Мовчан додав, що це є незаконним, Російська Федерація порушує ст. 1 Першого протоколу Європейської конвенції захисту прав людини.

Окрім цього, правозахисник розповів, що у такий спосіб окупаційна влада намагається насадити російське громадянство й сформувати квартирний фонд для військових РФ і колаборантів.

  • 7 червня окупаційна влада Херсонщини повідомила, що нібито виявила на території окупованої Херсонської області житлові приміщення, що нібито мають ознаки “безхазяйного” майна. Щоб виключити житло зі списку, власники житла зобов'язані протягом 30 днів з'явитися до окупаційного Міністерства майнових і земельних відносин Херсонської області у Генічеську з документами (паспорт громадянина РФ та документами з правом власності на житлове приміщення). Пізніше опублікували список нерухомості (будинки та квартири) жителів окупованого Скадовського району, яку без підтвердження власності незаконна влада візьме на облік як таку, що не має господаря.
  • Окупаційна влада на лівобережжі Херсонщини примушує місцевих жителів переоформлювати право власності на майно за законами РФ. Через це деякі місцеві жителі, що виїхали повертаються.
  • Наприкінці березня 2024 року незаконна влада на окупованих територіях Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей повідомила, що власники житла, розташованого на цій території, повинні зареєструвати право власності на житлову нерухомість у “Єдиному державному реєстрі нерухомості” РФ.
  • Жителям окупованої Каховки Херсонської області надходять повідомлення з вимогою протягом 30 днів надати представникам незаконної влади паспорти РФ і оригінали документів про право власності на нерухоме майно. Людям погрожують визнанням їхніх квартир або будинків “безхазяйними” з подальшою незаконною “націоналізацією”.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів