Жителі Херсонщини втратили понад 77 тисяч гривень через шахраїв, що обіцяли матеріальну допомогу

Двом жителям Херсонщини, які звернулися до поліції, дзвонили нібито працівники банку, які повідомляли про надходження потерпілим грошової допомоги. Іншій жительці прийшло повідомлення у месенджер. Обманом шахраї виманили у потерпілих понад 77 тисяч гривень.

Про ці випадки шахрайства повідомляє поліція Херсонської області.

До поліції звернулася жителька Херсона і повідомила, що їй в одному з месенджерів надійшло повідомлення про відшкодування матеріальних збитків за затоплений будинок. У повідомленні вказувалося, що гроші вже надійшли на картку жінки й необхідно перейти за посиланням. Вона виконала всі умови, після цього з її рахунку зникло 17 тисяч гривень. 

Ще один херсонець довірився незнайомцю, який зателефонував і представився працівником банку, повідомив про надходження на рахунок чоловіка матеріальної допомоги. Постраждалий не згадав, чи подавав він заявку на допомогу і не уточнив у співрозмовника, від якої саме організації надійшли кошти. Аферист пояснив, що гроші чоловіку надійдуть на кілька нових рахунків, тому наказав перевести по кілька тисяч на ці нові рахунки для їх активації. Загалом заявник перевів на рахунки шахрая 24 тисячі 500 гривень, повідомляють в поліції.

Ще один шахрай заволодів коштами  із рахунку жительки Дар’ївської громади загальною сумою 36 тисяч 300 гривень. Аферист зателефонував жінці та представився працівником служби безпеки банку. Він повідомив, що сторонні намагаються зняти кошти з її рахунку. Для його убезпечення, попросив повідомити код, який надійде у смс-повідомленні. Жінка назвала код, після чого з її рахунку зникли заощадження.

За всіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» КК України. 

Нагадаємо, у травні упродовж двох діб через дії банківських шахраїв жителі Херсонщини втратили 195 тисяч гривень. У соціальних мережах троє херсонців знайшли інформацію про нібито грошову допомогу від міжнародних організацій. На фіктивних сайтах вони внесли дані власних банківських карток. 

Упродовж однієї доби до поліції звернулися дві жінки, які стали жертвами телефонних шахраїв. Разом постраждалі втратили 42 тисячі гривень. В обох випадках жінкам телефонували нібито зі служби безпеки банків та попереджали, що картки намагаються зламати. Щоб убезпечити рахунки, аферисти просили номери карток, строки їх дії та CVV-коди. Цього було достатньо, аби шахраї зняли гроші з рахунків потерпілих.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також