У школах Херсонської громади кількість педагогічних працівників порівняно з першим навчальним роком після початку повномасштабного вторгнення скоротилася майже на 35%.
Про це "Вгору" стало відомо з відповіді управління освіти Херсонської міської ради на запит редакції.
За даними управління освіти, у 2025/2026 навчальному році в закладах загальної середньої освіти громади працювали 1419 педагогічних працівників проти 2181 у 2022/2023 навчальному році — першому після початку повномасштабного вторгнення. Таким чином, за чотири навчальні роки їхня кількість скоротилася на 762, або майже на 35%
У 2023/2024 навчальному році в закладах загальної середньої освіти громади працював 1831 педагогічний працівник, у 2024/2025 — 1609.
Станом на 19 червня 2026 року в закладах загальної середньої освіти громади 18 педагогічних працівників перебували в оплачуваному простої, ще 13 — у відпустці без збереження заробітної плати.
У закладах загальної середньої освіти, підпорядкованих управлінню освіти Херсонської міської ради, у 2025/2026 навчальному році навчалися 19 650 дітей. Це на 9035 учнів, або на 31,5%, менше, ніж у 2022/2023 навчальному році.
У Херсонській громаді навчання у 2025/2026 році проходило у дистанційному форматі. Базову середню освіту завершили майже 2 тисячі дев’ятикласників, а понад 1 тисяча одинадцятикласників закінчили школу.
У Херсонській області у 2025/2026 навчальному році понад 50 тисяч учнів здобували освіту онлайн, а близько 1 200 — у змішаному форматі. Також 23 295 школярів перебувають за кордоном.