У Херсоні правоохоронці затримали 52-річного чоловіка, якого підозрюють у роботі відеооператором на окупаційному телеканалі "Таврія" в 2022 році. Суд обрав йому запобіжний захід — тримання під вартою.
Про це повідомила Національна поліція України.
За даними слідства, чоловік знімав постановочні сюжети, інтерв’ю з представниками окупаційної адміністрації та людьми, які підтримували збройну агресію Росії проти України. Також він фіксував наслідки бойових дій та подавав інформації на користь РФ. Крім цього, знімав репортажі з публічних заходів і готував фото- та відеоматеріали для дезінформаційних сюжетів, які створювали уявлення про підтримку незаконної влади місцевими жителями.
Зазначається, що відзняті ним відео висвітлювались не лише в ефірі телерадіокомпанії "Таврія", а й на інших окупаційних ресурсах.
Під час обшуку правоохоронці вилучили в чоловіка комп’ютерну техніку, відеокамеру та носії інформації.
Затриманого підозрюють у колабораційній діяльності. Санкція інкримінованої йому статті передбачає від 10 до 12 років ув'язнення.