У середу, 19 липня, у Херсонському міському суді розпочнеться підготовче судове засідання у справі трьох працівників Херсонської обласної інфекційної лікарні: Сергія Панкратова, Михайла Набатова та Ганни Набатової.
Медиків звинувачують у змові та пособництві державі-агресору (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України). Їм загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Суд має перевірити матеріали обвинувального акту та, якщо не виявить недоліків, розпочнеться безпосередньо судовий процес.
Додати Вгору як бажане джерело в GoogleНа час повномасштабного вторгнення росіян Сергій Панкратов був завідувачем другого відділення Херсонської обласної інфекційної лікарні та головним експертом з інфекцій обласного департаменту здоров’я.
На початку червня 2022 року добровільно пішов на співпрацю з окупантами: обійняв посаду “временно исполняющего обязанности главного врача государственного бюджетного учреждения здравоохранения “Херсонская областная инфекционная больница им. Г. И. Горбачевского”; перереєстрував документи лікарні за російським законодавством; виготовив кліше гербових печаток “нового зразка” та примушував працівників закладу теж співпрацювати з ворогом.
А подружжя Набатових отримали посади завідувачів відділень № 1 та № 2 «государственного бюджетного учреждения здравоохранения «Херсонская областная инфекционная больница им. Г. И. Горбачевского». Разом із “керівником” агітували колег отримувати російські паспорти та сім-картки, поширювали російські пропагандистські плакати.
Під час звільнення Херсона зрадники втекли разом з окупантами. Правоохоронці припускають, що вони переховуються на тимчасово непідконтрольній території Криму, але достеменно місце їх перебування невідомо. Тому всіх фігурантів справи оголошено в міжнародний розшук. А судові засідання проходитимуть заочно, за участю призначених державою захисників.

Читайте нашу історію про те, як працювали Музиківські медики в окупації.