Підтримати нас

Суха погода: на лівобережжі Херсонщини горять плавні

11 квітня 2024 19:31
454
Поширити:
Фото Медіаплатформи "Вгору"

Кореспонденти Медіаплатформи “Вгору” передають, що 10 квітня на лівобережжі Херсонщини горіли плавні й із багатьох районів міста виднівся дим. Дотепер видніється дим та інколи вогонь.

У коментарі “Вгору” член правління Української природоохоронної групи, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко сказав, що наразі в Херсонській області суха погода, сухий очерет, що підвищує ризики пожеж. Щорічно горять плавні. Унаслідок цього гинуть рідкісні види рослин, тварин, продуктами горіння забруднюється атмосфера.

Через військові дії пожежі почастішали. Пів року назад науковець аналізував, що через російські обстріли 80% територій Національного природного парку “Нижньодніпровський” – вигоріло.

“Наразі ми можемо говорити, що відсоток наближається вже до 100. Деякі ділянки горіли по декілька разів”, – зазначив Іван Мойсієнко. 

  • 10 квітня у Херсоні та селищі Велика Олександрівка синоптики прогнозували надзвичайну пожежну небезпеку 5 класу. У коментарі “Вгору” Юрій Кіріяк розповів, що цей рівень пов’язаний із тим, що зараз у Херсонській області суха і спекотна погода.
  • Нещодавно стало відомо, що на лівобережжі Херсонщини російські військові вирубують горілі ліси та використовують їх для будівництва укріплень. Унаслідок цього найбільше постраждав Гладківський ліс.
  • У березні 2023 року, як повідомляли на сторінці Національного парку «Нижньодніпровський», за результатами аналізу супутникових знімків Sentinel-2, на території нижнього Дніпра стались 26 масштабних пожеж, загальною площею 5462,45 га.
Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів