Підтримати нас

Прикордонники Херсонського загону про порядок оформлення яхт

Автор статті
04 липня 2016 02:45
565
Поширити:

В Україні активно набирає оберти розвиток яхтового туризму. Він поєднує в собі спорт і подорож, дає можливість людям пізнавати світ, бути наодинці з природою, вдихати природний запах моря, проводити свою відпустку або вільний час за особистим планом, корегуючи його з урахуванням нових вражень та інформації, одержуваної в процесі морської подорожі.

З метою уникнення незручностей під час перетину державного кордону на яхтах військовослужбовці Херсонського загону нагадують, що порядок прикордонного контролю яхт регламентований Законом України від 5 листопада 2009 року «При прикордонний контроль».

Так, у разі прибуття яхти з іншої держави до порту, в якому відкрито пункт пропуску через державний кордон, чи відходу такої яхти з порту капітан яхти повідомляє про це капітана порту не пізніш як за дві години до прибуття чи відходу яхти. В свою чергу, капітан порту про прибуття в порт чи про відхід яхти з порту інформує відповідний підрозділ охорони державного кордону.

На вимогу прикордонників капітан яхти подає генеральну декларацію та документи із зазначенням усіх технічних характеристик судна та прізвищ осіб, що перебувають на яхті. Після закінчення прикордонного контролю у цьому документі проставляється відмітка про перетинання державного кордону. До залишення яхтою територіального моря України копія зазначеного документа зберігається у складі суднових документів та подається прикордонникам на їх вимогу.

Яхта, що прибуває з іншої держави, може зайти до розташованого на території України порту, в якому не відкрито пункт пропуску через державний кордон, з дозволу капітана порту, за погодженням з підрозділом охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого знаходиться найближчий пункт пропуску через державний кордон, та відповідним органом ДФС. Для погодження заходу яхти в порт, в якому не відкрито пункт пропуску через державний кордон, капітан порту завчасно, але  не пізніш як за дві години до прибуття яхти в порт, надсилає з використанням засобів електрозв'язку список пасажирів, які перебувають на яхті, та список членів екіпажу яхти до підрозділу охорони державного кордону.

У разі виникнення обставин непереборної сили яхта, що прибула з іншої держави, може зайти до порту, розташованого на території України, в якому не відкрито пункт пропуску через державний кордон, без дозволу капітана порту, але з наступним його повідомленням про прихід. Капітан порту про прибуття у порт такої яхти інформує підрозділ охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого знаходиться найближчий пункт пропуску через державний кордон.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ