Підтримати нас

Проїзд здорожчає на 24%, газ - від 18% та платні медпослуги: фінансові нововведення 2019 розписали по місяцях

15 січня 2019 06:00
514
Поширити:

Українцям детально пояснили, до чого готуватися кожного наступного місяця.

У 2019 році держбюджет передбачив чимало змін, у тому числі не радісні для українців. Так, навесні за газ платимо більше, тарифи на зв'язок ростуть та поїздки в поїздах по кишені не всім.

Що ще подорожчає у 2019 році експерти показали по місяцях.

Січень

Рахунки на електроенергію будуть розбиті на дві частини: абонплату і рахунок за спожиту електроенергію. В рамках реформи ринку електроенергії ліквідуються обленерго, замість них послуги споживачам надаватимуть компанії-постачальники електроенергії і компанії-оператори системи розподілу. Укладати нові договори спеціально не доведеться. Споживачі автоматично переводяться на нову систему після оплати першого в цьому році рахунку за електрику.

 

З 1 січня стартував перерахунок пенсій для військовослужбовців та пенсіонерів, яким виповнилося 65 років і які мають великий трудовий стаж: 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. 

Оновлені пенсії отримають близько двох мільйонів громадян.

Також на початку року стартувала монетизація субсидій.

Всім, хто вперше звертатиметься за субсидією чи оформлятиме документи на отримання пільг в управліннях соцзахисту населення, автоматично стануть учасниками програми монетизації пільг і субсидій. Гроші будуть надходити на спеціальний рахунок в "Ощадбанку", який громадянам потрібно відкрити заздалегідь.

За результатами опалювального сезону всі зекономлені на субсидії гроші українці зможуть зняти з рахунків та витратити на будь-які інші цілі.

Також в Україні зросла "мінімалка" майже на півтисячі гривень -  до 4173 грн.

 

Лютий

З 7 лютого вводиться в дію закон "Про валюту і валютні операції". Українцям обіцяють значно спростити відкривати рахунків в іноземних банках, а також дозволено купувати страховку і отримувати зарплату у валюті.

Крім того, українці зможуть розраховуватися в магазинах валютними картками.

 
 

Березень

На березень заплановано чергове підвищення пенсійнові пенсії обіцяють для 11 мільйонів громадян, які вийшли на заслужений відпочинок.

Зі рішенням уряду, підвищення складе від 15 до 40%.

 
"Це буде осучаснення пенсій за новими розмірами заробітних плат”, – сказав віце-прем’єр Павло Розенко. З 2019 року осучаснення пенсій проводитиметься за новою формулою: на 50% рівня інфляції і 50% зростання середньої зарплати за минулий рік".

Квітень

З 1 квітня їздити "Укрзалізницею" стане дорожче. Перевізник анонсував подорожчання квитків на 12%.

 

До кінця місяця Державна фіскальна служба повинна бути розділена на дві: податкову і митну служби. Таке зобов’язання України записане в Меморандумі на отримання кредиту МВФ за програмою stand-by. Обидві служби повинні підкорятися міністру фінансів. Крім того, податкова міліція повинна бути перетворена на Службу фінансових розслідувань. Також податкова і митна служби повинні відмовитися від практики обов’язкових перевірок і перейти до цільових аудитів.

Травень

З 1 травня українці зможуть вимагати відшкодування за неякісні житлово-комунальні послуги з опалення, постачання холодної та гарячої води, вивезення сміття та утримання будинку. Кабінет міністрів новою постановою вводить контроль якості житлокомунпослуг. 

 

Всім отримувачам пільг і субсидій, які подавали заяву до 2019 року, потрібно в травні 2019 року звернутися до управління соцзахисту населення та подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи для того, щоб згодом отримувати субсидії і пільги "живими" грошима.

З травня очіється наступний етап здорожчання блакитного палива. Так, газ для населення підскочить в ціні ще на 18%.

З 20 травня наберуть чинності нові правила розрахунку за житлово-комунальні послуги. Боржникам виписуватимуть шрафита пеню в розмірі 0,01% за кожен місяць просторочення платежів.

Червень

Деякі банки в Україні можуть закритися. Нацбанк оприлюднив список "слабких" фінустанов. Відповідно до Меморандуму між Україною і МВФ, до квітня 2019 року всі банки повинні мати мінімум 7% капіталу першого рівня і 10% КДК (CAR). Банки, які не виконають ці умови, в кінці червня будуть виведені з ринку.

Липень

З 1 липня підвищується прожитковий мінімум та змінюються соціальні стандарти, які "прив’язані" до мінімалки. Оскільки зазвичай прожитковий мінімум підвищується на відсоток інфляції, а в 2019 році інфляція очікується невелика, літнє підвищення прожиткового мінімуму становитиме лише 4,5%. Зокрема, середній прожитковий мінімум зросте з 1853 до 1936 грн, для дітей до 6 років – з 1626 до 1699 грн, для дітей від 6 до 18 років – з 2027 до 2118 грн, для працездатних громадян – з 1921 до 2007 грн. Для непрацездатних осіб – з 1497 до 1564 грн.

Вартість безмитних посилок з-за кордону з 1 липня знижується із 150 до 100 євро. Так, за посилку, вартість товарів у якій перевищує 100 євро українці сплатять ПДВ в розмірі 20%.

Більшість медичних послуг в поліклініках стануть платними для пацієнтів, які не отримали направлення від сімейного лікаря. Таке нововведення анонсували в МОЗ. 

Серпень

До цього часу повинні заробити пункти обміну валют в поштових відділеннях. Це передбачено законом "Про валюту та валютні операції". Операторами, які зможуть проводити валютообмінні операції назвали "Укрпошту" та "Нову пошту", інші наразі підпитанням.

 

Вересень

1 вересня в Києві має відкритися перший в Україні магазин IKEA. Він розміститься в споруджуваному ТРЦ "Ocean Mall" неподалік від метро "Либідська"”.

Жовтень

З 1 жовтня вдруге за рік подорожчає газ. Це третій етап здорожчання, який прописаний договором в рамках співробітництва з МВФ. На скільки, поки не повідомляється. Кажуть, "до економічно обґрунтованого рівня".

 

На жовтень також заплановано другий етап підвищення цін на пасажирські залізничні перевезення. Це подорожчання також має скласти 12%. Загалом за рік квитки на поїзди здорожчають на 24%.

Листопад

До 1 листопада кожен клієнт банку отримає індивідуальний номер міжнародного зразка – IBAN. Заміна нумерації буде проходити з 1 квітня по 31 жовтня. Номер IBAN буде складатися з 29 цифр і букв, а починатися він буде з UA. Вказувати свій номер IBAN доведеться, зокрема, під час операцій грошових переказів, причому як в національній, так і в іноземній валюті.

Грудень

З 1 грудня традиційно підвищується прожитковий мінімум – в 2019-му вдруге за рік. Цього разу підвищення складе 4,7%. Середній прожитковий мінімум зросте з 1936 до 2027 грн, для дітей до 6 років – з 1699 до 1779 грн, для дітей 6 – 18 років – з 2118 до 2218 грн, для працездатних громадян – з 2007 до 2102 грн, для непрацездатних – з 1564 до 1638 грн.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів