Підтримати нас

Перші вибори депутатів об’єднаних територіальних громад

27 грудня 2015 16:15
519
Поширити:

Центральна виборча комісія призначила на неділю, 27 березня 2016 року перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад десяти об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, а також оголосила з 6 лютого 2016 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад. Про це УНН повідомили у прес-службі ЦВК.

За інформацією прес-служби, сьогодні, 25 грудня, відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела заступник Голови Комісії Жанна Усенко-Чорна.

"Розглянувши звернення Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Харківської обласних державних адміністрацій щодо прийняття ЦВК рішення про призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів у зв’язку з утворенням у вказаних областях об’єднаних територіальних громад, Комісія призначила на неділю, 27 березня 2016 року зазначені вибори у десяти таких об’єднаних територіальних громадах вказаних областей.
При цьому Комісія оголосила з 6 лютого 2016 року початок виборчого процесу вказаних виборів", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, ЦВК звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування і Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя з метою надання роз’яснень щодо застосування положень Законів України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та "Про місцеві вибори" з урахуванням пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України стосовно призначення перших виборів сільського, селищного, міського голови та депутатів сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, в тому числі міської (міста обласного значення), до складу якої увійшли територіальні громади сіл, селищ, міст, розташованих на території суміжного району, без прийняття Верховною Радою України рішення щодо відповідних змін в адміністративно-територіальному устрої.

Також під час засідання Комісія розглянула рішення Київської міської ради від 23 липня 2015 року "Про управління районами міста Києва". Цим рішенням Київська міська рада, зокрема, встановила, що управління районами у місті Києві здійснюється районними у місті Києві радами, утворила Голосіївську, Дарницьку, Деснянську, Дніпровську, Оболонську, Печерську, Подільську, Святошинську, Солом’янську, Шевченківську районні у місті Києві ради, визначила обсяг і межі повноважень районних у місті Києві рад та призначила перші вибори депутатів таких рад на 27 березня 2016 року.

Відтак, Комісія оголосила з 6 лютого 2016 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 березня 2016 року.

Окрім того, внесено зміни до складу деяких ТВК, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів