Підтримати нас

Перевести стрілки і... не захворіти

29 жовтня 2016 11:02
659
Поширити:

Україна 30 жовтня перейде на зимовий час. Як адаптувати свій організм до переведення стрілок годинника на годину назад? Для багатьох людей переведення годинників – цей невід’ємний елемент і без того депресивної осені – стає черговим приводом для стресу.

Перехід на зимовий час економічно обґрунтований. Так вважають у більш ніж 100 країнах світу, зокрема й в Україні

Чим загрожує зміна часу

Дослідники відзначають, що перехід на зимовий час становить найбільшу небезпеку для людей, які схильні до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи. Так, велике дослідження шведських медиків показало, що в перші дні після переходу на зимовий час збільшується кількість інфарктів. У першу чергу, це пов’язано зі змінами в тривалості сну, відзначають дослідники. А головною рекомендацією в цьому випадку є плавна зміна режиму дня.

Наслідки переходу на зимовий час набагато м’якші. Але все ж адаптація не завадить. Особливо тим, хто схильний до депресії. Група австралійських дослідників установила зв’язок між переходом на зимовий час і зростанням кількості самогубств. Це пов’язано із загостреннями сезонної депресії. Але головним фактором є скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження.

Також опубліковано ряд досліджень, які свідчать про зростання кількості дорожніх інцидентів в перші дні після переходу на зимовий час. Автори досліджень не схильні шукати медичні обґрунтування. Найчастіше пояснення досить банальне і пов’язане зі скороченням світлового дня. А в темряві завжди більше шансів для аварійних ситуацій.

Захисти себе сам

Щоб захиститися від негативних наслідків переведення годинників, слід почати готуватися до нього заздалегідь. Експерти рекомендують за кілька днів до переведення годинників лягати спати на 15 хвилин раніше, потім щодня відсувати сон ще на 15 хвилин.

Крім того, слід уникати будь-яких звичок, які можуть вести до порушення сну. Зокрема, перешкодити нормальному режиму може денний сон. Також не рекомендується пити каву після обіду.

У цілому люди легше адаптуються до переведення годинників на зимовий час, ніж до весняного переведення стрілок годинника, зазначає американський медик Майкл Бреус. Все-таки, у них з’являється зайва година часу.
Однак будь-яка зміна режиму завдає певного стресу організму, тому деякі рекомендації медики все ж дають.

Важливо обійтися без стресу безпосередньо в день переведення стрілок, пояснює Бреус. Краще лягти спати у звичний час, щоб дати організму можливість самому адаптуватися до нового режиму. Перший ранок пройде відмінно завдяки “зайвій”  годині. Простіше кажучи, не варто намагатися перебудувати внутрішній годинник організму в “ручному”  режимі.

Пробудження в темряві порушує циркадний ритм організму, зазначає американський медик Джозеф Меркола. І безпосередньо впливає на роботу імунної системи організму.

У зв’язку з цим Меркола рекомендує неодмінно їсти поживний сніданок (побільше сезонних овочів і поменше цукру) і намагатися виходити на сонце, як тільки воно з’явиться вранці. Це допоможе боротися з нестачею вітаміну D.

Він також рекомендує у зимовий час спати в повній темряві і не “перегрівати”  приміщення. Спати краще в легкій прохолоді, зазначає медик.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів