Підтримати нас

Коли на Херсонщині планують розпочати збір черешні: прогнози одного з господарств

13 травня 2024 07:29
540
Поширити:
Черешня
Фото: vizit.ks.ua

На Херсонщині планують розпочати збір черешні наприкінці травня – на початку червня. На цьогорічний сезон ягід сильно вплинули перепади температури.

Про це виданню AgroPortal.ua розповів агроном господарства з Херсонської області  СТОВ   Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю.  “Енограй” Віталій Крупа.

За його словами, погодні умови вплинули по-різному на кожен сорт ягоди.

“Той, що зацвів трохи раніше, і коли літала бджола, – гарно запилився. А ті, що зацвіли у холодну пору, вже гірше зав’язалися. Зараз температури низькі, зранку до +5° С, вдень +20-25° С. Такі великі перепади для дерев не дуже сприятливі, та й для всіх культур”, – розповідає агроном.
 Віталій Крупа прогнозує, що цього сезону черешні на ринку буде набагато більше, ніж торік, до того ж ціна буде нижчою.

“Черешні плодоносної у нас посаджено 50 гектарів, лінійка сортів від суперраннього до суперпізнього. Скільки вдасться зібрати врожаю, поки не можемо порахувати, але плануємо не менше, ніж торік – 200 тонн», – додає агроном.
  • Станом на 7 травня 2024 року на правобережжі Херсонщини фермери засіяли майже 73 тисячі гектар озимих культур: пшениці, ячменя, ріпаку. Також цього року аграрії висадили кавуни на 570 гектарах полів. У 2023 році їх вирощували на площі 200 гектарів.
  • На правобережжі Херсонщини через повінь внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС фермери з Херсонщини втратили 100 тисяч тонн зернових і технічних культур. Сума збитків лише щодо зернових становила 2 мільярди 800 мільйонів гривень.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів