Підтримати нас

Через повінь фермери з Херсонщини втратили 100 тисяч тонн зернових і технічних культур

01 травня 2024 20:06
249
Поширити:
Фото Олександра Корнякова

На правобережжі Херсонщини через повінь внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС фермери з Херсонщини втратили 100 тисяч тонн зернових і технічних   з них отримують цукор, харчову, технічну, ефірну олію, прядиво. Провідними технічними культурами в Україні, які займають найбільші посівні площі, є буряки цукрові, соняшник та ріпак  культур. Сума збитків лише щодо зернових становила 2,8 млрд гривень.

Про це розповів очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв'ю LIGA.net.

Він додав, що частина підприємств поблизу Дніпра були затоплені. Також всі зерносховища та ангари зруйновані.

Окрім цього, в Херсонській та Дар'ївській громадах знищено близько 650 гектарів садів, у Білозерській – 2000 гектарів. Там вирощували персики, яблука, черешню, малину, виноград, повідомив держслужбовець.

За його словами, в Херсонській області через повномасштабне вторгнення армії РФ найбільше постраждав аграрний сектор. Поля займали 70% території – майже 2 млн гектарів.

Аграрії з Херсонщини до війни вирощували близько 1,5 млн тонн зерна, близько 500 тисяч тонн технічних культур (рис, соя, ріпак) і 1,5 млн тонн плодоовочевих культур. Минулого року показники посіву та збору врожаю становили лише 2% від довоєнних.

  • З травня розпочнуть приймати заявки на окрему державну субсидію для аграріїв у розмірі 8 тис. грн на 1 га. Ця субсидія призначена для підтримки фермерів із деокупованих територій та територій, де завершені бойові дії. Отримати субсидію зможуть і товаровиробники з окремих територій Херсонської області – власники чи користувачі земель сільськогосподарського призначення до 120 га. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів