Підтримати нас

Клімат на півдні України став сприятливим для вирощування гранату та інжиру

14 січня 2019 04:00
618
Поширити:

Глобальні зміни клімату дозволяють садівникам півдня України успішно вирощувати такі теплолюбні культури, як хурма, кизил, інжир та гранат.

Про це йдеться в повідомленні Херсонського державного аграрного університету на сторінці в Facebook.

Зазначається, що в України є перспективи вирощування хурми та інших, поки що рідкісних для південного регіону культур. Деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями цих екзотів. Так, щедрий урожай хурми у 2018 році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.

«Хурма – унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, й не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже наприкінці жовтня – на початку листопада», – зазначив Іван Мринський.

Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже добрі. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, й вони будуть плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, українські селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.

«Єдине – якщо восени садити гранат і інжир, то на зиму їх потрібно вкривати, тому що морози до мінус 20°С градусів вони можуть не витримати», – додав Мринський.

Підтримайте незалежну журналістику. Долучайтеся до спільноти "Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів