Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

До суду скерували справу очільниці незаконної адміністрації Любимівки на Херсонщині

Поширити:
05 березня 2025 18:33
130
Ірина Добрянська
Ірина Добрянська. Фото: Evocation

Прокурори Каховської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти щодо очільниці незаконної адміністрації Любимівки на Херсонщині.

Про це повідомили в Херсонській обласній прокуратурі. У тексті підозри йшлося про Ірину Добрянську.

За даними слідства, Добрянська у грудні 2022 року повідомила мешканцям Любимівки, що відтепер вона очолюватиме місцеву окупаційну адміністрацію. 

Зазначається, що Ірина Добрянська керувала комунальними підприємствами, брала участь в паспортизації населення та оформлені соціальних виплат згідно з законодавством РФ. Також агітувала місцевих підприємців та землевласників перереєстровувати майно за російськими законами. Окрім того, займалась проросійською пропагандою.

Їй заочно повідомили про підозру:

  • за частиною 5 статті 111-1 КК України колабораціонізм – загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі,
  • частиною 2 статті 111, державна зрада – загрожує п’ятнадцять років ув'язнення або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.
  • На початку лютого 2025 року Центр журналістських розслідувань повідомляв, що російські окупанти звільнили Ірину Добрянську з посади голови окупаційної адміністрації селища Любимівка Каховського району на Херсонщині та шукають їй повноцінну заміну. Тимчасово виконувати обов’язки став місцевий житель Олександр Мініч.
  • Раніше Ірина Добрянська працювала вихователькою у місцевому дитячому садку “Колосок” та була депутаткою селищної ради від нині забороненої в Україні партії “ОПЗЖ”. У 2022 році, після окупації громади, вона обійняла посаду секретаря в окупаційній адміністрації селища. Допомагала організовувати незаконний референдум, розселяти російських військових у Любимівці та брала участь у репресіях проти місцевого населення. Ірина Добрянська стала очільницею окупаційної адміністрації Любимівки після того, як попередній очільник Андрій Штепа загинув у підірваній машині в Каховці.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів