"Блакитний понеділок": сьогодні - найдепресивніший день року

На понеділок, 16 січня, припадає найсумніший день цього року, стверджує британський психолог Кліф Арнал. Про це пише The Telegraph

Саме в понеділок передостаннього повного тижня січня найбільше людей скаржаться на погане самопочуття, підрахував науковець. Цю дату він називає "блакитним понеділком".

Свою теорію Арнал висунув 2005 року. Дату визначив за допомогою математичної формули з урахуванням низки факторів. Тривалість дня досить коротка, погода зазвичай похмура. Зимові свята минули, гроші витрачені, до зарплати далеко. Урочисті новорічні обіцянки почати нове життя для багатьох людей залишилися тільки на папері. Усе це спричиняє депресію.

Цьогорічний "блакитний понеділок" за впливом на людей може бути найсильнішим, ніж будь-коли, каже Арнал. Звинувачує в цьому політичні події минулого року, що принесли багатьом страх і невпевненість у майбутньому. Зокрема, перемогу Трампа на президентських виборах у США та вихід Великої Британії з ЄС.

Щоб впоратися з депресією, Арнал радить проводити більше часу з рідними та друзями та розпочати позитивні зміни в житті.

"Скористайтеся "блакитним понеділком" як плацдармом для змін. Хочете – почніть худнути, киньте палити, здійсніть давню мрію або змініть роботу. Візьміться за своє життя і проживіть його "на повну", – говорить психолог.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також