Вхід

MKU

Маршрут трьох вокзалів та тролейбуси по Потьомкінській: херсонець представив своє бачення «рогатої» маршрутної мережі

Рекомендовані З кожним роком активістів, що прагнуть змін в Херсоні, стає все більше. Автор фото Дмитро Багненко. З кожним роком активістів, що прагнуть змін в Херсоні, стає все більше.

Останні півроку Херсон живе ідеєю закупівлі 50 нових тролейбусів в рамках кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку. Не дивлячись на можливі перепони та складнощі, новина захопила містян, бо дозволить позбавитись від «диктату» маршруточників.

Шанс отримати комфортний пасажиромісткий транспорт, що їздить за чітким розкладом (з потенційним вечірньо-нічним графіком), активізувала прагнення херсонців покращити своє місто. До їх лав приєднався Олександр Богданов, колишній водій тролейбуса, що розробив власний, комплексний проект нової мережі електротранспорту для Херсона.

Нові реалії та хаос

Транспортна мережа міста давно потребує перегляду з багатьох причин. З радянських часів кардинально змінилось розподілення пасажиропотоків по місту: позакривались заводи, але відкрився один з найбільших в регіоні торгово-розважальних центрів «Фабрика». З’явились нові маршрути, що виникали як забаганка приватних перевізників та часто дублювали тролейбусні або один одного. Досі неодноразово на вулицях міста зустрічаються тролейбуси з пасажиромісткістю сімдесят-сто осіб, що їздять майже порожні. Це можливо в тому числі через маршрутки, що «відкусують» їх пасажиропотік. Якось, кимось та колись спланована маршрутна мережа міста давно потребувала перегляду. Ідеї щодо необхідних змін вже звучали з вуст активістів під час транспортних робочих груп, створених міським головою останніми роками, проте необхідної підтримки вони так і не отримали.

Але думка перекроїти транспортну мережу не зникла. Її оригінально втілив у цікаву тролейбусну концепцію херсонець Олександр Богданов. Він, як і більшість активістів, втомився спостерігати за буквально деградацією міста через неадекватно працюючий громадський транспорт. Тож власними силами вирішив змінити ситуацію. Сам Богданов підкреслює, що його ідея — лише концепт, який можна змінювати та розвивати. Проте він буде щасливий, якщо хоча б тридцять відсотків проекту буде втілено в життя. До речі, одним з перших недоліків, які сам Богданов визнає, є кількість тролейбусів, якими він оперував у своїй мережі: 105 штук. Очевидно, що в Херсоні ще не скоро буде така кількість електротранспорту. Проте, всі кардинальні зміни на краще завжди починались зі сміливих ідей, тож чому б і ні. Ознайомитись з тролейбусною маршрутною мережею Олександра можна за посиланням.

Детально по маршрутам

Отже, в основі схеми лежить кільцевий маршрут №1. Він відрізняється від сучасного тим, що прокладений від ТРЦ «Фабрика» до залізничного вокзалу по Бериславському шоссе. Таким чином він захоплює багатоповерхівки, що розташовані по шосе від вулиці Миру до вулиці Чорноморської і створює тролейбусне «ядро» міста. На цей маршрут Олександр запланував 10 тролейбусів — по п’ять в кожну сторону.

Третій маршрут не їздитиме до передмістя Херсону селища Кіндійки та до «Гідропарку» з інощої сторони. Він буде робити кільце мікрорайоном «Острів», а з вулиці Перекопська повертатиме на ТРЦ «Фабрика». Таким чином, будуть сполучені «Острів» та найбільший торгово-розважальний центр Херсона. Одночасно зменшиться інтервал руху між тролейбусами вздовж вулиць Перекопська та Залаегерсег. Заплановано 10 одиниць транспорту.

Маршрут №4 з’єднає мікрорайон «Шуменський» та Нафтогавань. Олександр запланував добудувати контактну мережу через переїзд на «Житлоселищі», з’єднавши таким чином теперішні кінцеві восьмого та дев’ятого маршрутів. Тож четвертий зробить коло «Шуменським», проїде через приватну забудову до аграрного університету, далі своїм теперішнім маршрутом до площі Ганібала. А далі починається цікаве — за концептом Олександра, щоб не перевантажувати проспект Ушакова, можна збудувати контактну мережу вулицею Потьомкінська, попередньо заборонивши на неї в’зд приватному транспорту (окрім власників будинків, що на ній розташовані), або й взагалі зробивши її односторонньою. Далі вулицями Преображенська та Воронцовська (де теж необхідно добудувати контактну мережу) до Грецької. В районі Нафтогавані Богданов запропонував зробити кільце через приватну забудову, не доїжджаючи до моста. В зворотній бік тролейбус повертає з вулиці Соборної на Рішельєвську (де колись їздив тролейбус №11), потім на Театральну та Потьомкінську. На цих відрізках маршруту теж доведеться добудовувати контактну мережу. Таким чином,  мешканці «Шуменського» будуть поєднані прямим тролейбусом з Гідропарком, а містяни з «Острову» отримають ще один маршрут в центр міста. Заплановано 12 одиниць транспорту.

Маршрут №5 протягнеться від Річпорту до Антоновки. Тож доведеться добудувати контактну мережу від площі Чорновола до школи номер двадцять один. Нагадаємо, що за радянських часів жевріли плани поєднати Херсон та Олешки тролейбусним сполученням. Для цього проекту Антонівський міст обладнали необхідними опорами під контактну мережу, але нажаль плани так і залишились на папері. Тому цей маршрут №5 може стати початком для подальшого тролейбусного сполучення двох міст. На його обслуговування Олександр запланував 11 тролейбусів.

Шостий маршрут поєднає мікрорайони «ІІ Таврійський» та «Острів», без заїзду в «Гідропарк». Він також пройде вулицями Потьомкінська, Преображенська, Воронцовська в одну сторону та Рішельєвська і Театральна в іншу. Також Богданов намітив закільцювати «ІІ Тавріський», добудувавши контактну мережу вулицями Володимира Великого, академіка Тарле та, частково, по 49-ї Херсонської гвардійської дивізії. Цей маршрут буде обслуговувати 11 машин.

Маршрут номер вісім, за проектом Олександра, треба подовжити через переїзд на «Житлоселищі» до мікрорайону «Шуменський» й пустити по колу вулицею Івана Богуна. Таким чином, «Шуменський» поєднається прямим тролейбусним сполученням з ТРЦ «Фабрика». На обслуговування — 9 машин.

Дев’ятий маршрут залишається майже незмінним, окрім описаного вище кільця  по «Шуменському» вулицею Івана Богуна. Тобто, його диспетчерська буде перенесена до Річпорту. 7 машин на обслуговування.

Короткий десятий маршрут поєднає ТРЦ «Фабрика» з селищем Антонівка. На обслуговування — 8 машин.

Хронічно збитковий маршрут сьогодення, номер одинадцять. Олександр запропонував продовжити його до багатоповерхівок, розташованих вздовж вулиці генерала Алмазова замість петлі до залізничної та інфекційної лікарень та протитуберкульозного диспансеру. Таким чином, дев’ятиповерхові будинки будуть нарешті поєднані тролейбусним сполученням з «великим» містом. На цей маршрут Богданов запланував 8 одиниць транспорту.

Маршрут номер дванадцять Олександр залишив майже без змін, лише закільцювавши його через «ІІ Таврійський» та намітивши на нього 9 машин.

Родзинкою тролейбусної транспортної мережі Богданова став маршрут номер два або маршрут Трьох вокзалів. За проектом Олександра, він має поєднати залізничний та автобусний вокзали з аеропортом. Для цього треба добудовувати майже 10 кілометрів контактної мережі. Це, в свою чергу, дасть можливість якісно поєднати великі транспортні вузли міста та вивезти комунальними тролейбусами мешканців херсонського передмістя Чорнобаївки. Переваги від його втілення урівноважуються затратами на його впровадження. Але з огляду на введення нових авіарейсів та розвиток туризму на Херсонщині, цю ідею, як мінімум, не потрібно відкладати в далеку шухляду.

P.S. Два роки Олександр розробляв своє бачення тролейбусного майбутнього Херсона. Вираховував кількість пасажирів, розташування тягових підстанцій, зупинок, наявних контактних мереж тощо. Вся мережа спланована таким чином, щоб дістатися до будь-якого району міста лише з однією пересадкою. За словами очільниці Управління транспорта Марини Віркун, вона бачить перспективи у певних напрямках, запропонованих Олександром. Тож подальша доля проекту Богданова — стати частиною комплексних змін у транспортній сфері Херсона. Змін, що вже невідворотні. 

P.P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

1 коментар

  • введіть своє імя ...Евгения
    введіть своє імя ...Евгения Понеділок, 12 серпня 2019, 18:23 Коментувати

    Идея неплохая

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее