Вхід

MKU

Заборонити старі маршрутки та продовжити роботу тролейбусів до опівночі: в Херсоні відбулися «транспортні» громадські слухання (фото, відео)

Рекомендовані Херсонці власноруч ініціюють зміни у громадському транспорті. Авто фото Дмитро Багненко. Херсонці власноруч ініціюють зміни у громадському транспорті.

Херсонці висловилися щодо подальшого функціонування пасажирського транспорту в місті. Наступне слово за виконавчим комітетом — чи дослухаються його представники до голосу громади.

Червень та початок липня запам’яталися херсонцям черговим протистоянням у транспортній сфері. Перевізники знову не дотримуються вечірнього графіку руху до 22:00 (та коли вони його дотримувались?). Як відомо, з восьмої до десятої вечора в Херсоні діє підвищений вечірній тариф, вісім гривень замість шести. За задумом міської ради, це нововведення мало б стимулювати перевізників працювати ввечері. Бо після 20:00 начебто зменшується пасажиропотік. Тож додаткові дві гривні повинні були компенсувати нестачу людей у салоні. Але ці наміри і розмірковування розбилися  об тверді факти: за перевірками активістів, після 20:00 продовжується вечірня година пік, тож пасажирів менше не стає. А ось кількість маршруток зменшується. Чи то втомлені водії їдуть додому, чи то фірми-перевізники не можуть контролювати своїх працівників. Також у деяких містян з’являлось резонне запитання: що це за підвищений тариф з восьмої  вечора, коли на пляжі ще можна  засмагати?

Тож активістами було ініційоване проведення громадських слухань для зміни вечірнього тарифу до стандартних шести гривень. До цього питання додали ще декілька, що стосуються роботи пасажирського транспорту в Херсоні.

Прямий ефір Громадських слухань від онлайн-газета "Вгору"

Отже, на сьогоднішніх громадських слуханнях присутні підтримали впровадження тарифу на проїзд у громадському автотранспорті в шість гривень з 04:30 до 22:00, а з 22:00 до 24:00 — вісім гривень. А минулу, «вечірню» вартість проїзду, визнали необґрунтованою та запропонували її скасувати.

До зміни тарифу присутніми містянами був також доданий пункт про виключення до 2020 року з маршрутів загального користування автобусів класу «В». Це автобуси місткістю до 22 пасажирів, що можуть перевозити виключно сидячих людей. За документами, це більшість херсонських маршруток — всі ті «Рути» та «Дельфіни, що ледь не щотижня гублять колеса і так торохтять на кожній вибоїні, ніби ось-ось роздеталюються. Подібні автобуси можна купити за 1000-1500 доларів через інтернет, бо від них вже відмовляються у великих українських містах:

"До того ж, Кабінет міністрів заборонив такі автобуси на маршрутах загального користування у містах, — зазначає активіст з громадського транспорту Дмитро Карлюка. — Але порядок виконання для цього рішення не розроблений. А сьогодні за це проголосували херсонц  та рекомендували на розгляд виконкому – тож чому б цю ініціативу не впровадити?"

Дмитро Карлюка (зправа) та Ярослав Концевий. Активісти, що декілька років займаються змінами у громадському транспорті Херсона. 

Також містяни внесли рекомендацію виконкому організувати спеціальні вечірні тролейбусні маршрути - з 22:00 до 24:00. Але їх введення вирішили відкласти до підписання кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо закупівлі 50-ти нових тролейбусів для Херсона.

П’ятим питанням херсонці проголосували за придбання нових автобусів для комунального підприємства «Херсонкомунтранссервіс». Цей пункт вирішено включити до порядку денного самими містянами безпосередньо на слуханнях. Нагадаємо, наразі це КП не має жодного працюючого автобуса та надає послуги «суборендаря» маршрутів для приватних перевізників.

Крім цього, містяни підтримали питання щорічного цілорічного проїзду для школярів в розмірі 3 гривні за умови пред’явлення учнівського квитка. Зараз школярі влітку їздять за повну вартість.

За результатами сьогоднішніх зборів, всі п’ять питань будуть оформлені в резолюцію громадських слухань, що має рекомендаційний характер для виконавчого комітету Херсонської міської ради. Нагадаємо, деякі рішення виконком не може приймати без резолюції громадських слухань. Серед них і питання зміни тарифу на проїзд у пасажирському транспорті.

Як відзначив у кінці зборів активіст проекту «Херсон. Транспорт 2.0. Перезавантаження» Ярослав Концевий, сьогодні, нарешті, були проведені зручні для містян громадські слухання:

"Ми зібрали людей у вихідний день, а не у незручний час,— відмічає Концевий. — Я сподіваюся члени виконкому, яких ми також запрошували сюди, дослухаються до резолюції громадських слухань, не будуть йти проти голосу громади, а всі питання будуть всі взяті до уваги і прийняті в роботу". 

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее