Підтримати нас

Пропагандист на Херсонщині: Як Скотт Ріттер відпрацьовує російські меседжі

Автор статті
22 січня 2024 15:40
865
Поширити:

Російський пропагандист Скотт Ріттер незаконно відвідав окупований Генічеськ. Розбираємося, хто він та навіщо приїхав на окуповану Херсонщину.  

Хто такий Скотт Ріттер? 

Російська та білоруська пропаганда подають Скотта Ріттера як військового аналітика, офіцера розвідки Корпусу морської піхоти у відставці. Насправді він колишній майор морської піхоти та інспектор ООН зі зброї в Іраку, який досить активно коментує події в російських пропагандистських медіа. З 2019 року він співпрацює з RT (Russia Today):  з’являється в етері та дає їм коментарі, а російські медіа беруть відео з його ютуб-каналу або з каналів, де він дає коментарі, як з іноземних джерел. Його публікують РІА Новости, Російська газета та інші, де він у тому числі заперечував масове вбивство росіянами українців у Бучі.

Він є доволі досліджуваним персонажем російської пропаганди: так, його прокремлівська активність аналізується Центром протидії дезінформації при РНБО та Центром стратегічних комунікацій при Мінкульті. 

Для чого цей пропагандист приїхав на окуповану Херсонщину? 

Після того, як Скот Ріттер незаконно відвідав окупований Крим, він поїхав на окуповану Херсонщину в супроводі співробітників ГРУ РФ. Як вважає Центр спротиву, так Ріттер та інші пропагандисти готуються до незаконних виборів, які хоче провести російська влада на окупованих територіях. 

Скотт Ріттер зустрівся з колаборантом Сальдо, де розповів йому про нібито приклад русофобії в США. Музей мистецтв Метрополітен у Нью-Йорку визнав Івана Айвазовського, Іллю Рєпіна, Архипа Куїнджі українськими, а не російськими митцями. Це є не проявом русофобії, а встановлення історичної справедливості, бо Росія приписала цих митців собі. На підставі зустрічі Ріттера та Сальдо російська пропаганда створила кілька матеріалів, де Ріттер проголошує кремлівські меседжі. 

Скот Ріттер потрібен російській пропаганді як джерело нібито незалежної точки зору від представника США, який протистоїть русофобії. Його використовують задля створення враження, що Росія не перебуває в ізоляції. Англомовний контент Скота Ріттера допомагає російській пропаганді розповсюджувати свої меседжі на іноземну аудиторію. 

Використання російською пропагандою іноземців, які насправді пов’язані з Росією, є звичайною практикою. Раніше ми розповідали про те, як Росія привозила нібито іноземних та незалежних спостерігачів на окуповану Херсонщину. 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ