Як Росія розіграла виставу “Вибори в Херсонській області”

Росія організувала “вибори” на тій частині Херсонської області, яку поки що контролює. Цим Росія порушила міжнародне право, у тому числі Статут ООН, та вкотре посягнула на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 

Росія ніколи не була насправді демократичною державою. Вона не спроможна провести конкурентні вибори, які є ознакою демократичного суспільства. Проте Росія їх інсценує. Розберемо, як це було. 

“Дострокове голосування”

Загарбники тероризували жителів окупованих територій, вони “відвідували” домівки місцевих жителів та організували “дільниці”. Нібито з 2 по 7 вересня було “дострокове” голосування, а з 8 по 10 вересня – “єдиний (sic!) день голосування”. Дострокове голосування пояснювалося труднодоступністю та бойовими діями, але водночас географічно воно було розкидане: 

1 етап:

Великолепетиський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Новотроїцький, Чаплинський, Скадовський та Новокаховський;

2 етап:

Олешківський, Верхньорогачицький, Генічеський, Голопристанський, Каховський, Нижньосірогозький райони.

Які саме активні бойові дії відбувається в Генічеську, Скадовську та Чаплинці? Чому Новокаховський та Каховський райони роз'єднали? Ймовірно, це було зроблено, щоб не потрапити на очі партизанам та мати можливість відзняти достатньо пропагандистського контенту. 

 Село Воскресенка: багато пропаганди не буває

Щодо кількості контенту село Воскресенка Новотроїцької громади Генічеського району, де за останніми підрахунками проживало 1200 людей, стало взірцем для російських окупантів. Можемо побачити, скільки різних повідомлень було створено за 1 день.

Те, що “голосування” пройшло саме до 8 вересня, не значить, що окупанти не прийдуть до вас  і пізніше, а незалежні “спостерігачі” не будуть казати, що все добре, та “люди задоволені”. 

Ці “спостерігачі” відвідали Новотроїцьку громаду, де, згідно з планами росіян, мало б відбутися “дострокове голосування” ще до 8 вересня, але щось пішло не так. 

Залежні від РФ “незалежні спостерігачі” 

Для нібито демократичного та вільного волевиявлення були запрошені “міжнародні експерти”, як каже Сальдо. Він натякає на експертів із 3 країн — з Іспанії, Марокко (насправді нібито Мозамбіку) та Бразилії. Проте на світлинах можемо побачити, що “акторів” було трохи більше. Але зупинимося на цих трьох  “незалежних експертах”, які мають розбиратися у виборчому праві та повідомляти про порушення процедури виборів. 

  • Енріке Хав'єр Рефойо Аседо виконував роль “незалежного спостерігача” за виборами від Іспанії. Проте ще у 2018 році він вже втретє відвідував окупований Донецьк як “президент гуманітарної організації” та як політолог брав участь у круглому столі в Москві, де прочитав доповідь «Економічні ризики та зовнішня політика Росії очима Іспанії”. 

Вочевидь, іспанський “незалежний спостерігач” допомагає й продукувати контент іспанською.

  • Наступний “незалежний” експерт, якого нібито запросили з Мозамбіку, це Даріо Абдула Камал. Він закінчив Тульський державний педагогічний університет у 2015 році. Російська Тула — для нього, вочевидь, є не чужим місцем, а Путін — прикладом сильного лідера. 

  • Ще один “незалежний” експерт Енріке Домінгес, нібито від Бразилії, відвідує Росію щонайменше з 2018 року. Його запрошують на різні форуми (він є радником голови фонду при БРІКС+) та, звісно, на постановки “виборів” – наприклад, він був спостерігачем на фейковому референдумі у 2022. Україна застосувала санкції проти нього. 

Примітно, що російські пропагандисти спотворили слова Енріке Домінгеса. На відео він каже, що “ця подія – це крок вперед щодо легітимізації цього регіону в складі Російської Федерації” (“process is a step forward  legitimate the presence of this region into the Russian Federation”). Проте титрують його інакше: “я вважаю, що процес голосування легітимний та правовий”. 

Отже, окупанти намагалися видати картинку ніби “легітимних виборів”, а “міжнародні незалежні спостерігачі”, яких вони запросили, щоб нібито продемонструвати демократичність виборів, є кишеньковими посіпаками Росії, які мають тісний зв'язок із країною-загарбницею.  

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також