Львів'яни розробили унікальну програму "доповненої реальності", яка перенесе в середні віки

За допомогою "доповненої реальності" львівські програмісти "оживили" зруйновану середньовічну оборонну споруду в Уричі. Тепер сучасні школярі можуть побачити неіснуючу нині Тустанську фортецю в режимі реального часу.

Унікальний додаток

За рік тісної співпраці трьох активістів  Тустанська фортеця ожила в мобільному додатку. Тепер усі можуть побачити не тільки величні скелі та природу, але й як це місце виглядало сотні років тому.

Ця програма – унікальна. Ніде у світі ще немає таких масштабних об'єктів, які можна побачити в "доповненій реальності". Її особливість не в механізмі, а у вирішенні. Програмістам довелося помучитися із рельєфністю фортеці, щоби програма запрацювала.

"У Тустані є маргінально катастрофічний випадок: на вулиці немає нічого рівного. У нас були також проблеми зі світлом, бо програма працювала там, де вже люди не бачили", – розповів один із розробників Семен Фріш.

Картинка – це не те, заради чого це робиться, це один із гарних проявів. У випадку Тустані "доповнена реальність" – це інструмент збереження, адже цей об'єкт претендує на вхід до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Своєю роботою програмісти із SoftServe дуже задоволені. Зізнаються, найкращі для них компліменти – це захоплені вигуки дітей та туристів. А ще, кажуть, що їхня робота така досконала та ідеальна завдяки засновнику музею Тустань Василю Рожку.

Політ над фортецею

Коли програма запрацювала, хлопці на цьому не зупинилися. Вони вирішили створити симуляцію й дати можливість усім туристам "політати" над фортецею.

"Це є віртуальний політ над Тустанню. Логотипом Тустані є галка, і ви є тією галкою. Ви підходите до атракціону чи навчальної машини, вдягаєте шолом, лягаєте на спортивний тренажер. Тепер можете керувати віртуальним дельтапланом і літати над Тустанню", – пояснив Семен Фріш.

Розробники зізнаються, що їхнє рішення можна застосувати до будь-якого об'єкта. Втім, для кожного доведеться допрацьовувати програму залежно від рельєфу і складності споруди. Наприклад, можна було б побачити, як виглядав зруйнований замок у Львові чи оборонні споруди Києва. Зробили свою програму львівські айтішники для музею безкоштовно.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також