Власники квартир та будинків, зруйнованих обстрілами чи повінню після теракту Російської Федерації на Каховській ГЕС, можуть придбати нову нерухомість за так званий житловий сертифікат. Ця державна програма діє з грудня 2023 року.
Хто може отримати житловий сертифікат та як ним скористатися – в запитаннях Медіаплатформи «Вгору» і відповідях керівниці громадської приймальні Херсонського фонду Милосердя та здоров'я, юристки Олени Старюк.
Як пояснює Олена Старюк, право на сертифікат мають громадяни України, чиє житло зруйновано після 24 лютого 2022 року внаслідок військової агресії Російської Федерації та не підлягає відновленню. Це можуть бути квартира, приватний будинок, кімната або інше житло. На нежитлові приміщення, пошкодження побутової техніки, авто програма не розповсюджується.
Права на отримання житлового сертифіката позбавлені:
Навіть нащадки не мають права отримати сертифікати на нерухомість, яка дісталася їм у спадок від зазначених правопорушників.
На власника/власницю знищеного об'єкта незалежно від кількості осіб, зареєстрованих за цією адресою. Якщо майно було у співвласності, то документ оформляється на усіх співвласників.
Процедура майже така ж як і при оформленні компенсації за пошкоджене майно:
Житловий сертифікат діє впродовж п’яти років з моменту отримання. За вказані в ньому кошти можна купити квартиру, приватний будинок, кімнату або інше житлове приміщення на первинному чи вторинному ринку, а також інвестувати цю суму в обʼєкт на етапі будівництва у будь-якому регіоні України, незалежно від адреси зруйнованого житла.
Щоб скористатися цим правом, потрібно:
Зверніть увагу, кошти бронюються лише на 30 діб. Якщо за цей час ви не встигли оформити угоду, доведеться бронювати кошти повторно.
*Примітка. Комісії з обстеження та надання компенсації за пошкоджені й знищені об’єкти нерухомого майна, не виїздять на окуповану територію та у зону бойових дій.
P.S Адвокати громадської приймальні Фонду милосердя та здоров'я надають безоплатну правову допомогу кожному, хто її потребує. Щоб отримати відповіді на конкретні питання, проконсультуватися у ситуаціях, які потребують допомоги юриста, звертайтеся за безоплатною правовою або юридичною консультацією до громадської приймальні Фонду.
Також юристи Фонду милосердя та здоров'я активно консультують читачів Медіаплатформи «Вгору» у різних юридичних питаннях: які наслідки може мати несплата за комунальні послуги, що робити, якщо родичі або знайомі зникли безвісти, як оформити статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, як отримати компенсацію за знищене та пошкоджене майно, як підтвердити трудовий стаж під час війни, як під час воєнного стану вирішуються сімейні спори або оформити спадок.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами:
+38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp)
+38 (095) 805 72 99
щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.
Електронна адреса: [email protected]
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 095 805 72 99.