Яке сьогодні свято, що не можна робити і прикмети дня

Дізнайтеся про найважливіші свята і події 21 березня в історії.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна, Всесвітній день поезії, перший день "астрономічної" весни, перський Новий рік – Навруз, в ПАР – День прав людини. Іменини відзначають Афанасій, Дементій, Лазар.

Всесвітній день поезії. Перший Всесвітній день поезії відзначений у 1999 році в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. Однією з основних цілей Дня є заохочення мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов за допомогою поезії.

Міжнародний день Навруз (International Day of Nowruz) відзначається з 2010 року. Навруз – день весняного рівнодення, свято першого дня весни і оновлення природи. Свято походить з дописемної епохи історії людства. Він відзначається як початок нового року більш ніж 300 мільйонами жителями у всьому світі.

Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Ця дата увійшла в календар у 2005 році. Ініціатива належала учасникам VI симпозіуму, присвяченого цій темі. Синдром Дауна є однією з форм природньої вродженої геномної патології, поширеної в усіх регіонах світу і часто веде до змін моторики, фізичних характеристик і здоров'я.

Яке свято, що не можна робити

21 березня 2020 року всі відзначають день весняного рівнодення, також його називають – весняний сонцеворот. Цей день вважають справжнім початком весняного періоду. Кажуть, що в цей час жайворонки повертаються додому, а якщо наламати гілок верби з пухнастими "котиками" і принести їх в будинок, а потім поставити на видному місці, то це принесе удачу.

Цього дня не можна думати про погане і концентруватися на негативі. Не можна з'ясовувати стосунки, починати конфлікти – це може зруйнувати відносини. 21 березня забороняється сумувати, інакше весь рік буде в тузі.

Прикмети на 21 березня

Після весняного рівнодення 21 березня ставало днем, коли офіційно можна було попрощатися із зимою і готуватися до теплої пори року.

Якщо вдома було не прибрано, то обов'язково варто навести порядок, щоб залучити щастя, достаток і благополуччя в будинок.
Цього дня лелеки вже починали готувати гнізда, а також починали цвісти перші верби.
Не можна братися за серйозні справи, адже вони не принесуть задоволення й успіху.
Краще не будувати далекосяжних планів, оскільки все може піти шкереберть.
Не можна зациклюватися на поганих думках і лаятися, а також ображати близьких людей.

Цікаві та вважливі події в Україні та світі 21 березня

1910 – в Одесі відбулися перші в Україні та Росії публічні польоти льотчика Михайла Єфімова з пасажирами на аероплані "Фарман-IV".
1919 – була проголошена Угорська радянська республіка.
1922 – в Лондоні відкривають вокзал Ватерлоо.
1927 – в Києві виходить перший номер щотижневої української "Літературної газети". Сучасну назву газета отримала в 1962 році.
1962 – першою живою істотою, яка катапультувалася на надзвуковий швидкості (майже 1400 км/год), став бурий ведмідь.
1999 – встановлений Всесвітній день поезії.

Хто народився 21 березня

1929 – Юрій Мушкетик, український письменник.
1941 – Павло Волик, український скульптор і живописець.
1944 – Тімоті Далтон, англійський актор.
1958 – Гері Олдмен, англійський режисер і актор.
1962 – Меттью Бродерік, американський кіноактор ("Військові ігри", "Ласкаво просимо, або сусідам вхід заборонено").
1967 – Кіт Палмер, учасник Prodigy.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини