У Херсоні - надзвичайна ситуація з теплопостачанням

У Херсоні - надзвичайна ситуація з теплопостачанням

Чиновники як у Херсонській облдержадміністрації, так і в Херсонській міськраді ще недавно бадьоро рапортували, що новий опалювальний сезон почнеться вже 9 листопада.

Проте багато жителів обласного центру, наприклад, досі не отримали довгоочікуваного тепла. Хоча середньодобова температура повітря вже не перший день тримається нижчою за необхідні для подачі тепла 8 градусів за Цельсієм.

Тим часом "Херсонгаз" виступив з офіційною інформацією, пояснивши, з якої причини не почав надходити газ на підприємство ТЕЦ, яке, до речі, обслуговує добру половину обласного центру.

Наводимо текст послання повністю:

“З метою здійснення сталого і безаварійного розподілу природного газу на об'єкти виробництва теплової енергії АТ "Херсонська ТЕЦ" згідно умов договору розподілу природного газу № 1-300Т/2019 від 21.10.2019 Акціонерне товариство Херсонгаз, неодноразово протягом поточного року зверталося до керівництва АТ "Херсонська ТЕЦ" про проходження опалювального сезону 2020-2021 у м. Херсон і просило терміново виконати зобов'язання, передбачене п. п. 1 п. 7.4 Договору, а саме: здійснити розрахунки за отримані послуги розподілу природного газу. З урахуванням листопада 2020 року АТ “Херсонська ТЕЦ” – понад 40 млн грн.

Такий великий борг не дає можливості АТ Херсонгаз проводити своєчасне технічне обслуговування газової системи та гарантувати її безпечну та безаварійну роботу.

Оператор газотранспортної системи України (Укртрансгаз) вимагає у судовому порядку від АТ Херсонгаз оплату за послуги балансування газотранспортної системи, більшу частину якої становить заборгованість АТ "Херсонська ТЕЦ" за розподіл природного газу.

Станом на 11.11.2020 ніяких об'єктивних пропозицій від АТ "Херсонська ТЕЦ" щодо порядку погашення заборгованості не надходило, також теплопостачальна компанія не може надати фактичних підтверджень щодо спроможності виплати заборгованості за умовами договору реструктуризації боргу.

Враховуючи резолютивну частину Ухвали Господарського суду Херсонської області № 923/1122/20 та задля уникнення будь-яких непорозумінь та довільного (помилкового) трактування резолютивної частини, звертаємо увагу, що АТ “Херсонгаз” заборонено зловживати правами щодо окремих дій, а саме стосовно відмови від пуску природного газу, відмови від розпломбування вхідної газової засувки Г-1 та відмови в припиненні, обмеженні розподілу.

Жодного зобов'язання щодо здійснення негайного пуску природного газу на відповідний об'єкт рішення суду не містить.

На сьогодні АТ Херсонгаз подано заяву до суду із проханням надати роз'яснення щодо процедури виконання рішення суду”.

Між тим, у ХОДА вже оцінили ситуацію, що склалася, як надзвичайну. Про це на брифінгу повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан.

«Відбулося засідання регіональної комісії ТЕБ та НС. На порядку денному, як головне, було питання початку опалювального сезону в Херсоні. Зокрема, щодо ТЕЦ: ситуацію, що пов’язана з можливим виникненням аварії на системах життєзабезпечення міста Херсона, наша комісія попередньо класифікувала як надзвичайну ситуацію техногенного характеру внаслідок аварії на системах життєзабезпечення місцевого рівня», – зазначив Чабан.

Він повідомив, що профільний заступник голови ОДА Сергій Козир призначений керівником робіт з ліквідації наслідків цієї надзвичайної ситуації.

Він також зазначив, що Херсонгазу пропонували кілька варіантів вирішення питання з заборгованістю Херсонської ТЕЦ. Але на всі пропозиції, що надавалися Херсонською ТЕЦ на адресу Херсонгазу, позитивної відповіді не було.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини