Сімейна ферма на Херсонщині: успішний приклад сім'ї Зіновських

Сімейна ферма на Херсонщині: успішний приклад сім'ї Зіновських

Після розпаду Радянського Союзу в новоутворених республіках корінного перетворення потребували цілі галузі виробництва.

Реформи були вкрай необхідні і сільськогосподарській сфері. Адже в радянські часи агропромислові підприємства, як правило, прагнули до глобального укрупнення, тому вони змушені були оперувати десятками тисяч гектарів землі і сотнями, тисячами голів худоби (якщо  йдеться про тваринництво). У новий час потреба в подібній «соціалістичній гігантоманії» відпала. У тому числі утримувати такі величезні структури стало неможливим. Ринок автоматично зажадав розвитку малих форм виробництва. І зараз, на думку багатьох експертів, саме така модель має найкращі перспективи в сучасній Україні.

Яскравим прикладом може слугувати діяльність так званих сімейних ферм, яких з кожним роком у країні стає все більше. Одна з таких ферм, зокрема, у даний час успішно працює на Херсонщині.

Рівно три роки минуло в жовтні 2020-го, коли сім'я Зіновських з села Олексіївка Голопристанського району, що на Херсонщині, відкрила власну сімейну молочну ферму. Тоді подружжя змогло скористатися можливостями, які надавала спеціальна програма USAID, і виграти конкурс на надання гранту для часткового облаштування нової ферми сучасним обладнанням.

Починалося все набагато скромніше: було у Зіновських лише три корови, а молоко щодня здавали до місцевого кооперативу "Могутній" (в якому, до речі, сім'я перебуває і зараз). Цього цілком вистачало для забезпечення домашнього господарства. Але згодом селяни вирішили спробувати заснувати набагато більш солідний і трудомісткий бізнес.

“Коли ми зрозуміли, що можемо постачати молоко у великих обсягах, вирішили накопичувати гроші для переобладнання ферми. Також вдалося виграти грант, що став дуже в нагоді. Процес не був простим, але в нас усе вийшло. Тепер ми готові поділитися своїм досвідом з усіма сусідами, членами кооперативу та іншими фермерами, які бажають розвивати власний бізнес, але ще не зважилися на це”, - розповідають Зіновські.

Господарство розвивалося швидкими темпами: уже через кілька місяців на фермі було двадцять корів, а їх молоко в обсязі понад 300 літрів щодня поставлялося для обробки на завод у Херсоні, що належить одному з найбільших у цій галузі підприємств Європи. Сімейна ферма родини Зіновських з повним правом вважається інноваційною. Вона  обладнана молокопроводом з автоматичним миттям, механічною системою видалення гною та професійною лабораторією з контролю якості сировини. У приміщенні створені оптимальні умови для утримання тварин: освітлення, мікроклімат (вентиляція), автоматичні поїлки, кормові столи, а також є лабораторія з контролю якості молока і охолоджувач.

Налагодити сталу роботу на фермі, до речі, допомагали волонтери - працівники заводу. 

Ще до кінця поточного року сім'я має намір остаточно погасити кредит, який було взято  в банківській організації на розвиток ферми. Як розповідає Наталя Зіновська, у фермерів є великі плани на майбутнє і надія на те, що українська держава також підтримає господарство, наприклад, наданням цільових безпроцентних кредитів. Адже така практика давно і успішно застосовується в європейських країнах.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...