Повернемо Крим, повернемо вкрадені музейні експонати, – Нємцев

Росіяни на 80% розікрали культурний фонд Херсонської області.  До тимчасово окупованого Криму вивезли тисячі картин, експонатів та раритетних видань. В якому стані загарбники залишили наші музеї – журналістка медіаплатформи “Вгору” Анастасія Друсінова детально обговорила з Сергієм Нємцевим – головним спеціалістом сектору моніторингу ситуації на окупованих територіях департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики.

“Окупанти пограбували морський архів. З науково-універсальної бібліотеки Олеся Гончара вивезли раритетні книжки та повне видання газети “Юг”, яка видавалася в Херсоні наприкінці 19-го на початку 20 століття. Вивезли також пам’ятники. У пограбованих музеях зараз триває інвентаризація. І по її завершенню можна буде точно сказати про завдані окупантами збитки. Хоча й так зрозуміло, що збитки колосальні”, – зазначив спеціаліст. 

За словами чиновника, найбільше постраждали Херсонський художній та краєзнавчий музеї. Загарбники вивезли з них усе, що бачили. 

“За свідченнями очевидців, експонати вивозилися неналежним чином. Там явно відбувалося порушенням процедур, пов’язаних із переміщенням музейних цінностей, вони у варварський спосіб вантажились у той транспорт, яким вони вивозилися. І тому сподіватись, що вони в повному порядку в нас немає жодних шансів”, – зазначив Нємцев.

Утім, залишаються шанси повернути культурну спадщину Херсонщини. Експонати вивезли до тимчасово окупованого Криму, і якщо їх не повезуть далі до росії, то після закінчення війни, надбання херсонців можна буде повернути.

Раніше ми показували, як виглядає пограбований росіянами Херсонський краєзнавчий музей.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини