Які із сучасних покрівельних покриттів найпопулярніші?

Покрівля в складі будь-якого будівельного об'єкта виконує важливі функції і її облаштуванню приділяють особливу увагу. Щоб дах будівлі слугував багато років, не потребував ремонту та мав гарний вигляд, він має бути зведений при використанні одного із сучасних покриттів. Серед найбільш вживаних видів покриттів для даху, із характеристиками яких можна ознайомитись на сайті компанії Сітібуд, можна виділити:

  • Металочерепиця - виготовляється з оцинкованої сталі з полімерним покриттям. Має великий вибір кольорів та форм, міцна, легка в монтажі.
  • Бітумна черепиця - виготовляється з бітуму та полімерних матеріалів. Екологічно чиста, морозо- та вологостійка, різноманітність кольорів і фактур.
  • Композитна черепиця - складається з мінерального наповнювача та полімерного в’яжучого. Міцна, довговічна, стійка до UV-випромінювання.
  • Фальцева покрівля – міцний та витривалий металевий матеріал, що має бездоганну систему замків і тим самим формує герметичну покрівлю без шансу на проникнення вологи під неї.
  • Керамічна черепиця – класика всіх часів, що характерною ознакою має свій вигляд, унікальну палітру кольорів та особливу структуру та склад плиток.

Остаточний вибір покрівельного покриття залежить від умов експлуатації, особливостей об'єкта та бюджету. Також домовласник керується своїми побажаннями стосовно зовнішнього вигляду майбутньої покрівлі.

Яким має бути якісне покриття?

Щоб покрівля тривалий час мала гарний вигляд, не втрачала своєї функціональності й не потребувала додаткових вкладень, для її зведення треба обрати достойний матеріал, що буде характеризуватись, як довговічний та гарно захищений від зовнішніх впливів.

Якісне покриття, незалежно від його виду, повинно характеризуватись певним набором ознак, до яких відносяться:

  • Оптимальний ваговий показник. Відомо, що вага покрівельного покриття впливає на зручність монтажу та зведення стропильної системи даху. Фахівці стверджують що, чим легший матеріал, тим простіше з ним працювати.
  • Міцність та жорсткість листів. Ці характеристики потрібні покрівельному покриттю, щоб долати постійні зовнішні впливи, в тому числі пориви вітру та навантаження у вигляді снігу взимку. Щоб такі впливи не призвели до деформації та зміни геометрії, потрібна міцна основа матеріалу.
  • Довговічність. Тільки якісний матеріал може прослужити довгу службу, тому і коштує такий зазвичай недешево. Однак дах вартує подібних капіталовкладень, бо ця конструктивна одиниця будівлі потребує тривалого захисту. Постійні ремонти чи реконструкція – це багато витрат, як фінансових, так і трудових, та й до того ж вони не будуть доцільними.

Обирати покриття для власної покрівлі – відповідальність, які домовласник бере на себе, адже він в першу чергу зацікавлений у тому, щоб в його житлі панував комфорт та приємний мікроклімат, а зовнішньо будівля виглядала сучасно та достойно.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!