Підтримати нас

Як позбутися мурах у квартирі

Vgoru
Автор статті
22 березня 2023 11:08
2,477
Поширити:

З настанням весни до нас у будинок приходить тепло, а разом з ним і нові сусіди – мурашки. Особливо страждають мешканці нижніх поверхів, але іноді ці «нахлібники» доходять і до квартир верхніх поверхів. Багато хто вважає, що мурашки – абсолютно безпечні істоти, які не здатні завдати шкоди людині. 

Проте все змінюється, коли мурашки стають мешканцями квартири та мало хто замислюється, що вони можуть бути переносниками небезпечних для людини захворювань як сальмонельоз, глисти, черевний тиф і дизентерія. Отже, дезінсекція від мурашок у квартирі є важливим аспектом для знищення маленьких шкідників. 

Причини появи мурашок у квартирі

Мурашки неспроста з'являються в наших квартирах, вони шукають комфортне місце для пошуку їжі. Котяча миска, крихти хліба після обіду, відро для сміття, залишки їжі в тарілці – усе це може притягнути увагу цих комах, оскільки це місця їх харчування. 

Потрапити мурашкам у квартиру не складе багато труднощів, досить вентиляції, невеликої щілини або відкритого вікна. А завдяки своїм розмірам ці комахи можуть сховатися в недоступних для нас місцях. Фахівці стверджують, що цей вид є соціальним, а це означає, що мурашка не прийде одна, а неодмінно прихопить з собою родичів, що сильно утруднить боротьбу з ними. Саме тому компанії з боротьби з комахами пропонують свої послуги й препарати для дезинфекції, ефективного знищення і позбавлення від мурашок.

Як визначити, що у вас з'явилися сусіди-мурашки?

Коли мурашки заводяться у квартирі – це означає, що проблеми почнуться навіть у найтерплячіших хазяїв. 

Таким «сусідам» закон не писаний, вони подорожують скрізь: 

  • забираються в місткості для круп або в хлібника; 
  • навколо відра для сміття водять хороводи; 
  • сплять в господарському ліжку; 
  • ласують у баночках з медом або варенням; 
  • наводять свої лади у ванній кімнаті й туалеті.

Мурашки не переносять холод і шукатимуть тепло у квартирах, харчуються залишками їжі та будують гнізда під плінтусом або між стінами. Компактні розміри мурашок дозволяють їм вільно пересуватися по усіх поверхах багатоквартирного будинку. Саме тому потрібно продезінфікувати квартиру і знищити цих мешканців якомога раніше, оскільки через пару днів вони заповнять усю вашу житлоплощу. 

Способи боротьби з мурашками

Щоб позбавитися від «настирних сусідів», потрібно запастися чималим терпінням і насамперед визначити мурашине гніздо, яке також є самицею, що виробляє нові особини. Фахівці з боротьби з мурашками рекомендують обробити отруйними препаратами робочих комах, які принесуть їжу в гніздо і неодмінно поділяться здобиччю з іншими родичами. 

Щоб напевно позбавитися від мурашок, краще діяти комплексно, оскільки вони можуть знаходитися у вентиляційній шахті, в підвалі або в шахті ліфта.

Після цього провести генеральне прибирання у квартирі, на кухні, у ванній кімнаті, в туалеті. Слід закрити усі видимі щілини в підлозі та плінтусах, обробити їх олівцями, спреями й тому подібне. А після цього скористатися послугами фахівця, який допоможе вам провести хімічну обробку квартири й прилеглих приміщень спеціальними препаратами. 

Методи профілактики та дезінсекції мурашок

Найефективнішим методом профілактики у боротьбі з мурашками є комплекс таких заходів:

  1. Час від часу робити генеральне прибирання у квартирі, особливо на кухні.
  2. Ретельно прибирати залишки їжі зі столу і плити. 
  3. Своєчасно викидати сміття і герметично закривати відро для сміття кришкою. 
  4. Періодично перевіряти плінтуси й обробляти вентиляційні витяги засобами від мурашок.

Підсумок

Позбавлення від дрібних шкідників – це трудомісткий процес. Але своєчасно вжиті заходи та профілактика квартири засобами від мурашок полегшить вам життя. А якщо потрібна капітальна дезінсекція будинку, то звертайтеся до послуг спеціальних компаній, вони допоможуть обробити квартиру і позбавитися від шкідників надовго.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ