Як доглядати за людиною похилого віку з нетриманням сечі

Догляд за літніми людьми з проблемами нетримання сечі — складне завдання. Особливо, якщо такий догляд здійснюють люди без професійної медичної підготовки. Тим, хто доглядає за такими пацієнтами, варто знати, як запобігти ускладненням, спричиненим захворюванням нетримання сечі. В цьому матеріалі розповімо про те, як використовувати урологічні прокладки, щоб уникнути тривалого, а часом болісного лікування подразнень шкіри та інфекційних захворювань сечовивідної системи.

 

Які причини виникнення захворювання нетримання сечі

За статистикою, проблема нетримання сечі стосується 303 мільйонів жінок і 121 мільйона чоловіків у всьому світі. Інконтиненція, тобто мимовільне нетримання сечі, може вразити будь-кого, але ризик її виникнення зростає з віком. Вона часто супроводжує хвороби Альцгеймера та Паркінсона, цистит, збільшення простати та інсульт. Оскільки цей розлад значно ускладнює повсякденне функціонування, спричиняє дискомфорт, важливо діагностувати та лікувати його на ранній стадії.

Який догляд необхідний людям хворим на нетримання сечі

Літні люди, особливо з деменцією або зі значним ступенем залежності від сторонньої допомоги, які страждають на нетримання сечі, потребують відповідного догляду. Його найважливішими елементами є:

  • обмеження вживання сечогінних рідин (міцний чай, кава, алкоголь);
  • регуляція випорожнення;
  • достатня гідратація для уникнення зневоднення та виникнення інфекцій сечовивідних шляхів;
  • використання вбиральних засобів;
  • нагляд за гігієною інтимних зон, особливо при використанні вбиральних засобів;
  • використання засобів для полегшення дефекації.

Тим, хто доглядає за літніми людьми слід особливо уважно ставитись до ризику приєднання інфекції. Треба пам'ятати, що відсутність гігієни значно знижує результати лікування, реабілітації та догляду.

 

Як використовувати вбиральні засоби

Вбиральні засоби використовуються при проблемах сечовивідних шляхів. Їхнім основним завданням є поглинання сечі, яка неконтрольовано виходить із сечовивідних шляхів.

Урологічні прокладки

Урологічні прокладки є хорошим вибором, коли ступінь нетримання сечі легка або помірна. Анатомічні вкладки урологічних прокладок виготовлені з приємних для шкіри матеріалів з pH приблизно 5,5.

Найважливіші властивості урологічних прокладок:

  • швидко вбирають вологу;
  • усувають неприємний запах;
  • доступні в різних розмірах, формах і рівнях поглинання.

У разі більш запущеної форми захворювання краще використовувати підгузки.

Підгузки

Підгузки призначені в основному для людей з важкими формами нетриманням сечі. Вони мають відкриту конструкцію, що полегшує їх надягання інвалідам та лежачим людям. Липучки з боків дозволяють підігнати виріб під фігуру.

Для активних людей підгузки можуть викликати дискомфорт, тому що вони товщі та помітні під одягом. Тому найчастіше ними користуються люди, які за станом здоров'я не можуть самостійно пересуватися й потребують догляду іншої людини.

Підіб’ємо підсумки

Багато літніх жінок і чоловіків соромляться проблеми нетримання сечі. Тим часом нетриманню сечі можна успішно запобігти й, якщо необхідно, лікувати. На шляху до покращення самопочуття необхідно зберігати соціальні зв'язки, не уникати спілкування з друзями, адже хороший психологічний стан — запорука активного довголіття. Забезпечити комфорт хворим на нетримання сечі та покращити якість життя допоможе використання урологічних прокладок, придбати які можна в магазині СУХО.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!