Підтримати нас

Українці можуть віртуально прогулятися однією з найдовших гіпсових печер світу

21 квітня 2020 12:30
731
Поширити:

Через пандемію коронавірусу та запроваджений карантин, відвідування музеїв та історичних пам’яток стає неможливим. Втім, працівники Борщівського краєзнавчого музею знайшли вихід.

Відтепер відвідати єдиний в Україні підземний музей трипільської культури “Печера Вертеба” можна онлайн в 3D-режимі. Усі охочі мають змогу віртуально прогулятися підземними лабіринтами однієї з найдовших гіпсових печер світу, яка понад 600 років була надійною схованкою і ритуальним святилищем для стародавніх трипільців, що існували на наших землях понад 5000 років тому. Помандрувати віртуально можна перейшовши за посиланням.

Про це повідомляють Тернопляни.

Також є доступними в мережі експонати-результати багаторічних розкопок трипільських поселень на території Тернопільщини Борщівського краєзнавчого музею на чолі з археологом Михайлом Сохацьким. На сьогодні музей робить частину цих експонатів доступними для перегляду в інтернеті.

Працівники музею пропонують всім бажаючим  першу найбільшу онлайн-базу,  на якій можна ознайомитися з найцікавішими артефактами трипільської культури, знайденими під час досліджень у печері “Вертеба” та з трипільських пам’яток на території Борщівського та Гусятинського районів.

За допомогою онлайн-ресурсу можна переглянути 268 знахідок трипільського керамічного посуду, предметів зооморфної та антропоморфної пластики, амулетів, знарядь праці з кістки, кременю та міді. Для кожного артефакту подано опис, а його зображення можна побачити з 5—12 ракурсів. Ресурс двомовний – доступний українською та англійською. Подивитися представлені експонати можна за посиланням.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ